Most do Osiedla Gaj wciąż nieprzejezdny – niebawem naprawa – aktualizacja

Most łączący Osiedle Gaj z ul. Branickiego wciąż pozostaje nieprzejezdny. Uszkodzeniu uległ w nocy z 21 na 22 września 2022 roku. Najprawdopodobniej został zniszczony przez pojazd rolniczy. Odkrycia zniszczenia dokonał spacerujący mieszkaniec. Poinformował on o tym Radnego z tego okręgu Piotra Waczyńskiego, który tymczasowo zabezpieczył i oznaczył most. Rano profesjonalnie zamknęły drogę służby gminne.

Podczas Sesji Rady Miejskiej w dniu 29 września 2022 roku Radny Piotr Waczyński złożył prośbę o naprawę mostu. W odpowiedzi burmistrz Choroszczy zapowiedział, że mostek będzie zamknięty na dłużej. Stwierdził że nie ma co liczyć na przywrócenie jego drożności w październiku, nie ma też pewności czy uda się go naprawić  w listopadzie. Wszystko zależy od ekspertyzy rzeczoznawcy. Jeżeli ta będzie pozytywna to naprawa jest kwestią kilki dni.

Minął już prawie miesiąc odkąd mieszkańcy Osiedla Gaj nie mogą korzystać z krótszej drogi do szkoły i pracy. Zapytaliśmy mailowo Urząd Miejski o to, czy jest już ekspertyza i kiedy zostanie naprawiony most. Odpowiedzi do czasu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy.

Dobrą wiadomość uzyskaliśmy od Radnego z tego Okręgu Piotra Waczyńskiego. Został on poinformowany przez Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Jana Czarnieckiego, który rozmawiał z burmistrzem Choroszczy że ekspertyza rzeczoznawcy jest pozytywna i że Urząd Gminy postara się usunąć awarię jak najszybciej, być może nawet jeszcze do końca tego tygodnia. Aktualnie zaleca się objazd tego odcinka ulicą Torfową.

Aktualizacja:

Po 9 dniach od przesłania pytania odnośnie mostu, tj. 17 października 2022 roku otrzymaliśmy informację od Rzeczniczki Prasowej Urszuli Glińskiej. Poniżej przedstawiamy odpowiedź dotyczącą terminu naprawy.

„informuję, iż na szczęście mostek przy ul. Kolonia Gaj w Choroszczy nie został przeznaczony do całkowitej modernizacji, co daje szansę na szybsze oddanie go mieszkańcom – użytkownikom budowli. Naprawa konstrukcji, wedle wstępnych szacunków – może potrwać około miesiąc od dnia podpisania umowy z wykonawcą robót. W tej chwili trwa procedura wyłaniania wykonawcy.”

Aktualnie most jest rozebrany i nie da się przez niego przejść nawet pieszo. W celu zapewnienia bezpieczeństwa dojazd do mostu jest zablokowany zaporami drogowymi, sam zaś most zabezpieczony taśmami, które widać z daleka.

Dodaj komentarz