Mieszkańcy są zadowoleni z zimowego utrzymania dróg – odpowiedź Rzecznika Burmistrza Choroszczy

Na początku stycznia napisaliśmy artykuł na temat „zimowego utrzymania dróg” w gminie Choroszcz w sezonie 2023/2024 (artykuł TUTAJ). 

Spytaliśmy wówczas Urząd Miejski w Choroszczy jaki jest ostateczny koszt zimowego utrzymania dróg w sezonie 2023/2024 gdyż oferta jedynego oferenta była dużo wyższa (ponad 1 mln zł) niż maksymalna kwota określona przez Gminę w postępowaniu przetargowym (ok. 700 tyś zł). Po dwóch tygodniach i dopominaniu się o odpowiedź w końcu ją otrzymaliśmy.  Rzecznik Prasowy Burmistrza Choroszczy odpisała, że ostateczna suma wydatków związanych z zimowym utrzymaniem dróg będzie znana po zakończeniu „akcji zima” i będzie uzależniona od panujących warunków. 

Zapytaliśmy również czy Gmina otrzymywała/otrzymuje w bieżącym sezonie zimowym zgłoszenia od mieszkańców o niedostatecznym zadbaniu/odśnieżeniu/odlodzeniu/posypaniu dróg/chodników czy próśb o pilne interwencje w tym zakresie oraz czy gmina jest zadowolona z jakości usług w zakresie zimowego utrzymania dróg w sezonie 2023/2024. 

Tutaj odpowiedź zaskoczyła nas dosyć mocno. Nie uzyskaliśmy odpowiedzi na pytanie, czy mieszkańcy zgłaszali niezadowolenie ze stanu dróg, ale chyba do magistratu takie głosy nie docierały. Pani rzecznik odpisała nam: „wyłoniony wykonawca wykonuje usługi zgodnie z umową i z opinii mieszkańców wynika, iż są oni zadowoleni z tychże usług„. 

My otrzymujemy od Was wiele wiadomości o złym stanie dróg, obszerna dyskusja toczyła się również na stronie „Spotted Choroszcz”. Często też przekazujemy aktualne ostrzeżenia od Was za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych. Dziękujemy wam za troskę o współmieszkańców i gości gminy Choroszcz. Zachęcamy też do zgłaszania problemów Radnym ze swoich okręgów, którzy reprezentują wasze sprawy.

Na początku stycznia zadaliśmy również kilka pytań do Powiatowego Zarządu Dróg w Białymstoku ale niestety do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi. 

Pełną odpowiedź zamieszczamy poniżej:

 

Dodaj komentarz