Mieszkańcy czekają na powrót piasku w piaskownicy na bulwarach

Coraz dłuższe dni i ładna poda sprzyjają aktywnościom na świeżym powietrzu. Wiele osób, głównie dzieci oraz rodziców spędza czas na choroszczańskich bulwarach, które cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Choroszczy. Jednak nie mogą oni korzystać ze wszystkich urządzeń zgodnie z przeznaczeniem.

Dnia 5 czerwca 2023 roku otrzymaliśmy prośbę od mieszkańców Choroszczy z prośbą o przekazanie do zarządcy obiektu potrzeby uzupełniania piasku w piaskownicy dla dzieci na bulwarach. Informację przekazaliśmy niezwłocznie do Urzędu Miejskiego w Choroszczy. Do dnia dzisiejszego (tj. 20 czerwca 2023 roku) piasek nie został uzupełniony, a nasza wiadomość pozostała bez odpowiedzi.

Sprawa została też poruszona na Sesji Rady Miejskiej w Choroszczy w dniu 7 czerwca 2023 roku. Podczas wolnych wniosków prośbę mieszkańców przekazał Radny Piotr Waczyński. W odpowiedzi Burmistrz Choroszczy oznajmił, że piasek został zakupiony ale są kłopoty z transportem jego na miejsce. Zapewnił, że piasek zostanie uzupełniony. Od tamtego czasu minęły już nie mal 2 tygodnie, a piasku wciąż nie ma.

O to kiedy zostanie uzupełniony piasek zapytaliśmy dzisiaj ponownie Urząd Miejski, który zarządza obiektem i jest jego właścicielem. Gdy otrzymamy informacje podzielimy się z nimi. Tymczasem zachęcamy do spędzania czasu na świeżym powietrzu i korzystaniu z dostępnych urządzeń.

Dodaj komentarz