Mamy w Centrum – cykl wydarzeń dla kobiet

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy przygotowało kulturalny weekend z okazji Dnia Matki. W sobotę odbędą się warsztaty oraz wystawa makatek. W niedzielę koncert pt. „Muzyczne oblicza kobiety”. Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka prowadzona przez członkinie Stowarzyszenia Chcę Żyć.

Wydarzenia odbędą się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy (ul. Sienkiewicza). Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 85 719 14 31 lub 725 357 788. Udział w nich jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Sobota 25 maja 2024

11:00 – Warsztaty rękodzielnicze prowadzone przez Agnieszkę Jakubicz – instruktorkę rękodzieła, twórczynię ludową, pomysłodawczynię i właścicielkę marki Zafolkowoana. Podczas warsztatów uczestniczki przy pomocy igły i nitki nadającą nowy wygląd starym rzeczom. Należy przynieść część garderoby, którą chce się upiększyć. Warsztaty potrwają około 4 godzin.

16:00 – „Makatki do starej i nowej chatki” – wystawa oraz warsztaty prowadzone przez Alinę Dębowską-Jankiewicz – Etnografkę  zakochaną w podlaskim ręczniku obrzędowym, animatorkę kultury, rękodzielniczkę pracuje obecnie w Muzeum Historycznym w Białymstoku. Podczas spotkania uczestniczy dowiedzą się jak skopiować wzory i przygotować własną makatkę. Spotkanie potrwa około 2 godzin.

 

Niedziela 26 maja 2024

18:00 Respiro Duo – koncert pt. „Muzyczne oblicza kobiety”.

Projekt autorstwa Moniki Sasinowskiej – artystki Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej (sopran) oraz pianistki Agaty Gabryjel, które wygrały walkę z nowotworem i dziś tworzą jedyny w swoim rodzaju zespół Respiro Duo! Koncert jest jest ich wizją najpiękniejszych arii operowych i operetkowych, niejednokrotnie inspirowanych płcią piękną. Podczas koncertu będzie można przujżeć się bohaterkom takich oper G. Donizettiego, G. Verdiego i G. Pucciniego, jak i operetek F. Lehára czy I. Kálmána. Artystki zabiorą osoby uczestniczące w koncercie do świata magicznych dźwięków i kobiecych emocji. Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka prowadzona przez członkinie Stowarzyszenia Chcę Żyć.Na podst. kultura.choroszcz.pl, oifp.pl

fot. Pixabay.com, graf.. M-GCKiS Choroszcz (kultura.choroszcz.pl),

Dodaj komentarz