Mała Pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa – spektakl w Gródku

W piątek 12 kwietnia w Gródku odbędzie się na niesamowity spektakl, który Teatr Latarnia gra już od 17 lat. „Mała Pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa” to wyjątkowa uniwersalna opowieść o wielkiej przyjaźni pieska Burka i Jezusa… zrealizowana na podstawie apokryficznego fragmentu „Chłopów” Reymonta. Spektakl zagrany zostanie w Gminnym Centrum Kultury w Gródku (ul. A. i G. Chodkiewiczów 4 ) w piątek 12 kwietnia 2024 roku o godz. 17:00. Po spektaklu chętni mogą zostać na spotkanie z aktorami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dzięki dofinansowani ze środków budżetu Powiatu Białostockiego.

O spektaklu:

Scenariusz spektaklu został oparty na apokryficznym fragmencie   C HŁOPÓW   Władysława Reymonta i sprowadza się do opowieści, którą niespiesznie snuje biedny człowiek, ciągnący własnoręcznie wóz z całym swoim mizernym dobytkiem.
Intymna historia o własnym zagubionym piesku stopniowo przeradza się w opowieść o pierwszym udomowionym psie Burku, który, towarzysząc Jezusowi w jego wędrówkach po świecie, pogodził się z rodzajem ludzkim i już na zawsze został przyjacielem człowieka.

„Mała Pasja…” to subtelna, wzruszająca, a czasem też dowcipna historia, która dzięki harmonii użytych środków teatralnych staje się jednorodną w tonie, uniwersalną przypowieścią o ludzkim istnieniu, cierpieniu i wielkiej przyjaźni.

„Mała Pasja…” jest spektaklem impresaryjnym. Przedstawienie było grane na ponad 30  festiwalach w Polsce i Europie dla różnorodnej publiczności – zarówno dziecięcej jak i dorosłej. Spektakl pojawił się na kilkunastu profesjonalnych scenach w całej Polsce. W Białymstoku swoją premierę miał jeszcze w Teatrze Szkolnym białostockiej Akademii Teatralnej oraz na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Przez blisko trzy lata był w stałym repertuarze legendarnego TEATRU  WIERSZALIN z Supraśla. 

Spektakl nagrodzony na 11 Międzynarodowym Festiwalu ZDARZENIA im. Józefa Szajny w Tczewie Nagrodą Specjalną – zaproszeniem do Rzymu na Roma Teatro Festival. 

Czas trwania:
55 minut (bez przerwy) + 35 minut spotkanie i warsztaty

Scenariusz i reżyseria: Paulina Karczewska, Mateusz Tymura
Występują: Mateusz Tymura, Paulina Karczewska

Plakat: Lucjusz Sawicki

Parter zadania:

Gminne Centrum Kultury w Gródku

Zadanie „Mała Pasja, czyli historia o Psie Pana Jezusa – spektakle i warsztaty dla mieszkańców Podlasia” dofinansowano ze środków budżetu Powiatu Białostockiego.

fot. mat. prasowe org/ Bartek Mazurek

Dodaj komentarz