Magistrat dostrzegł potrzeby mieszkańców

We wtorek 14 czerwca pisaliśmy o śmieciach, które nie mieściły się w pojemnikach na Kominowym Bajorze. Nadmiar odpadów powstał po weekendzie. Jako że w kwietniu Urząd Miejski zachęcał mieszkańców do składania propozycji lokalizacji nowych koszy, nasza Redakcja zgłosiła potrzebę zwiększenia liczby pojemników przy akwenie wodnym.

W poniedziałek (13 czerwca) wysłaliśmy pytania do Rzeczniczki Prasowej Burmistrza Choroszczy Urszuli Glińskiej o to, czy ze zwiększeniem w gorące dni liczby osób korzystających z obiektu ustawione zostaną dodatkowe kosze i toalety przenośne. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy do dziś (20 czerwca).

Przy stawie jednak pojawiła się dodatkowa toaleta, która jest udogodnieniem dla osób korzystających ze zbiornika wodnego i terenów do niego przyległych. Mamy nadzieję, że nie jest to jedynie wynajem na zawody wędkarskie, które odbyły się 18 czerwca i ubikacja zostanie co najmniej do końca wakacji. Jak będzie? Mamy nadzieję, że nasze propozycje zostaną wzięte pod uwagę.

Propozycje lokalizacji nowych koszy można zgłaszać pod adresem urzad@choroszcz.pl. Zachęcamy do zgłaszania takich miejsc. W ten sposób możemy poprawić czystość i wygodę naszego miasta. Propozycje można też zgłaszać Radnym, którzy są reprezentantami mieszkańców ważnych sprawach dotyczących mieszkańców, miasta i gminy Choroszcz.

Dodaj komentarz