M-GCKiS wyróżnione przez Marszałka

W sobotę 2 grudnia 2023 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki odbył się koncert będący muzycznym podziękowaniem Samorządu Województwa Podlaskiego oraz Podlaskiego Instytutu Kultury dla instytucji z nim współpracujących. Wśród dwudziestu wyróżnionych placówek znalazła się choroszczańska Instytucja Kultury.

Koncert „WyTwórcy kultury” to podziękowanie władz województwa dla osób pracujących w podlaskich instytucjach kultury. Wystąpił na nim zespół LemOn. Na wydarzenie zaproszono pracowników i pracownice instytucji kultury z województwa podlaskiego. Wśród 20 wyróżnionych instytucji znalazło się Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Podczas gali wyróżnieni odebrali statuetki i nagrody wysokości 1000 złotych. W imieniu choroszczańskiej placówki statuetkę i podziękowania z rąk marszałka Artura Kosickiego oraz dyrektorki Podlaskiego Instytutu Kultury Wiktorii Wnorowskiej odebrali dyrektorka M-GCKiS Izabela Dąbrowska oraz Radny Adam Kamieński, pracownik M-GCKiS.

Oprócz choroszczańskiej instytucji kultury wyróżnienia otrzymały inne ośrodki. Są wśród nich większe i mocno aktywne na kulturalnej mapie województwa jak placówki z Augustowa, Suwałk, Sokółki czy Hajnówki jak również te mniejsze, działające bardziej lokalnie.

Lista wyróżnionych instytucji:
Gminne Centrum Kultury w Gródku
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie
Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Janowie
Hajnowski Dom Kultury
Bielski Dom Kultury
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie
Augustowskie Placówki Kultury
Sokólski Ośrodek Kultury
Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Filipowie
Siemiatycki Ośrodek Kultury
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu
Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach
Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu
Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy
Port Kultury Tykocin
Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie
Suwalski Ośrodek Kultury

Przed koncertem Marszałek Województwa Artur Kosicki wręczył również Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego osobom rozwijającym podlaską kulturę. Wśród nich znaleźli się: „Kuranty” z Bielska Podlaskiego, Zespół Tańca Ludowego „Przepiórka”, Alina i Andrzej Niegierewiczowie oraz rysownik i malarz Władysław Pietruk. Za współpracę z PIKiem uhonorowano 20 instytucji kultury z województwa podlaskiego.

Gratulujemy zespołowi M-GCKiS i Biblioteki Publicznej wyróżnienia. Życzymy dalszych sukcesów w upowszechnianiu i animacji kultury wśród mieszkańców Gminy Choroszcz i jej gości!

fot. Mateusz Duchnowski/Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego (podlaskie.eu)

Dodaj komentarz