Ludzie z Pasją: Paweł Malinowski

Wśród mieszkańców Choroszczy i Gminy Choroszcz jest wielu ludzi, którzy mają fajnie hobby lub prowadzą działalność, która jest dla nich pasją. Czas na kolejną osobę – jest nią mieszkaniec Choroszczy Paweł Malinowski, który postanowił dawać nowe życie starym sprzętom. Zachęcamy do lektury wywiadu o „Gratach z Chaty”


Graty z Chaty – skąd pomysł?

Pomysł wziął się przypadkiem. Podczas mojej wizyty na lokalnym PSZOKu  (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – red) zobaczyłem jakie przedmioty ludzie wyrzucają do śmieci i to mnie skłoniło do odzysku tak na prawdę rzeczy, które po drobnych naprawach mogą służyć dalej.

Biznes czy Hobby? Majsterkowanie jest związane z tym co robisz zawodowo?

Bardziej hobby. Od zawsze interesowały mnie tematy napraw, dłubania i rozwiązywania problemów. W pracy zawodowej również mam możliwość wykazania się w podobny sposób: od wymiany toneru w drukarce przez projektowanie systemów alarmowych i monitoringu aż po automatykę.

Jak odbiór mieszkańców przez te 2 miesiące działalności „Gratów z chaty”?

Mieszkańcy pozytywnie reagują na mój projekt. Praktycznie każdy wspomina, że w Choroszczy brakowało takiego miejsca oraz, że to bardzo dobry pomysł dawać drugie życie niepotrzebnym sprzętom i przy okazji oferować usługę naprawy.

Lipowa 12 – miejsce z historią. Powiesz coś więcej?

Te miejsce nie ma jakiejś specjalnej historii, po prostu jest to dom, który przechodził z pokolenia na pokolenie, gdzie urządziłem sobie mini warsztacik o którym zawsze marzyłem.

Jakie są zasady? Co można przynosić?Przynosić można w zasadzie wszystko. Kwestia tego czy sam dam radę ten przedmiot przetransportować, bo w chwili obecnej działam sam. Jednak przyjmuję większość poza gabarytami. Na początku moim pomysłem była tylko naprawa przyniesionych sprzętów i „puszczanie” dalej, jednak po głosach mieszkańców zdecydowałem się oferować możliwość naprawy jeżeli ktoś nie ma ochoty pozbywać się sprzętu.

Najciekawsza naprawa?

Tak ma prawdę każda naprawa jest ciekawa bo wiąże się z dociekaniem co może być uszkodzone, choć większość to sprawy błahe, od przylutowania oderwanego kabelka przez wymianę baterii, a na wymianie uszkodzonych elementów kończąc.


Gratulujemy inicjatywy, jak widać brakowało takiego miejsca w Choroszczy. Zachęcamy do odwiedzania Lipowej 12, do dawania nowego życia niepotrzebnym i uszkodzonym sprzętom. Zaglądajcie też na specjalną grupę „Graty z Chaty” na portalu Facebook. Nie wspomniałeś ale każdy też może w zamian otrzymać specjalny breloczek, który również mam już przypięty do kluczy.

GRATY Z CHATY – GRUPA NA FACEBOOK’U TUTAJ


POZOSTAŁE PUBLIKACJE Z CYKLU „LUDZIE Z PASJĄ”

Dodaj komentarz