Lego Chata Podlaską Marką Roku

W czwartek 20 kwietnia odbyła się gala wręczenia nagród w Konkursie Podlaska Marka Roku. Jednym z laureatów został Łukasz Więcek – współpracujący od 2019 roku z choroszczańskim ośrodkiem kultury instruktor tańca oraz zajęć Lego Przygoda. Otrzymał on nagrodę w kategorii „Odkrycie” za projekt „Podlaska Lego Chata”. Gratulujemy sukcesu!

O Podlaskiej Lego Chacie i Łukaszu pisaliśmy w tamtym roku (tutaj). Podlaska Lego Chata to Dom wzorowany na domach z Krainy Otwartych Okiennic. Ma otwierany dach, przez który można zobaczyć, jak wygląda w środku, z zewnątrz na domu i okiennicach znajdują się niebiesko-białe detale. Wokół domu znajdują się studnie, beczka z wodą, starodrzew z karmnikiem, ławka oraz ogrodzenie. Znajdują się w nim też dwie minifigurki pary artystów i dwa pieski, które cieszą się urokami wiejskiego życia. Projekt jest niesamowitą promocją Podlasia.

Łukasz Więcek – to instruktor tańca, właściciel szkoły Strefa Tańca. . Przez wiele lat uczestniczył w licznych projektach tanecznych m.in. występował w spektaklach, pokazach, teledyskach i na koncertach. Od 2019 roku prowadzi zajęcia tańca nowoczesnego w Choroszczy. Jest też autorem profilu Instagramowego Lukas Data, który poświęcony jest klockom lego. Profil obserwuje ponad 70 tysięcy osób. W 2020 roku Łukasz Więcek został uczestnikiem programu telewizyjnego Lego Masters, gdzie w duecie z artystą Bas Tajpanem zdobyli tytuł vice mistrzów. Od wiosny 2021 roku w Choroszczy prowadzi również zajęcia Lego Przygoda.

fot. Łukasz Więcek (arch. prywatne, FB), Fot. Lego Ideas

Dodaj komentarz