Lambada / SP Choroszcz mistrzem województwa Pucharu Tymbarku

11 maja odbyły się eliminacje powiatowe turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W tym roku z powodu zmian regulaminowych w turnieju mogły wziąć udział tylko drużyny szkolne. Dzięki współpracy Stowarzyszenia Lambada Choroszcz i Szkoły Podstawowej w Choroszczy do turnieju zostały zgłoszone trzy drużyny dziewcząt w kategoriach wiekowych U-8, U-10 i U-12. Do finałów wojewódzkich awansowała tylko najlepsza drużyna z powiatu białostockiego. Lambada Girls w komplecie awansowały do finałów wojewódzkich, które są w tym roku organizowane w Łomży. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Dzisiaj, w poniedziałek 22 maja na finały wojewódzkie do Łomży udały się najstarsze dziewczęta w kategorii wiekowej U-12. Los sprawił, że w grupie SP Chrooszcz zmierzyło się z SP nr 6 z Białegostoku, SP z Piątnicy i SP z Wiżajn. Tutaj Lambada Girls nie miały większych problemów: wygrały mecze grupowe 14-0, 8-1 i 14-0 i wywalczyły awans do ćwierćfinałów z pierwszego miejsca. 

W meczu 1/4 finału trafiły na jednego z faworytów turnieju: SP w Piątnicy. Tutaj rywalki jako pierwsze strzeliły bramkę. Na szczęście udało się doprowadzić do remisu i o awansie do półfinału zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywały dziewczęta z Choroszczy wygrywająć 2-0. 

W półfinale zawodniczki z Choroszczy trafiły na SP w Klukowie: mecz udało się wygrać 3-0.

No i przyszedł czas na WIELKI FINAŁ. Na przeciw Lambady stanęła reprezentacja SP w Siemiatyczach. Przez cały turniej było widać, że potrafią grać w piłkę i zgodnie z oczekiwaniami postawiły bardzo ciężkie warunki. Przez większość meczu miały przewagę ale znakomicie w bramce spisywała się Kamila – bramkarka z Choroszczy. Pod koniec meczu SP Choroszcz zdobyło dwie bramki i dziewczęta zostały MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA. 

Na zakończenie otrzymały okazały puchar, medale i upominki. Dodatkowo Kamila Okruszko została wybrana najlepszą bramkarką turnieju! Bilans drużyny z Choroszczy to 42 bramki strzelone i 2 stracone – brawa dla całej drużyny! Także Lambada Girls U-12 zapewniły sobie występ w Warszawie, obejrzą mecz Polska-Niemcy.

Skład: Kamila Okruszko (10 br.) / Oliwia Garbowska – Oliwia Halicka (7 br.), Laura Siemieniuk (5 br.), Amelia Krysiewicz (4 br.), Wiktoria Ambroziak (11 br.), Oliwia Chowańska (3 br.), Magda Zalewska (1 br.), Natalia Pawłowska (1 br.)

Wojciech Jastrzębski, prezes Lambady Choroszcz: Dziękujemy w tym miejscu Szkole Podstawowej w Choroszczy, dzięki której nasz występ w tegorocznym turnieju był możliwy. Dziękujemy także dla Gminy Choroszcz za zapewnienie transportu do Łomży. Dziewczęta będą mogły powtórzyć piękną przygodę, którą przeżyły na ogólnopolskich finałach rok temu. Dzisiaj były łzy, ale także uśmiech – dla takich chwil warto wspierać naszą uzdolnioną młodzież! Jutro szczęście może być podwójne (a nawet potrójne) bo będą grały jeszcze młodsze dziewczęta. Trzymajcie za nas kciuki! 

WIĘCEJ ZDJĘC NA STRONIE LAMBADY CHOROSZCZ (TUTAJ)

Dodaj komentarz