Lambada Girls w Radiu Jard

W piątek 15 lipca na antenie Radia Jard gościły dziewczęta z Akademii Lambada Girls Choroszcz  wraz z trenerem Mariuszem Gałczykiem. Co powiedział trener i dziewczęta? Można posłuchać TUTAJ. 

Akademia Piłkarska Dziewcząt pod nazwą Lambada Girls została utworzona w 2019 roku. Dzięki staraniom Prezesa Stowarzyszenia Lambada Choroszcz – Wojciecha Jastrzębskiego, choroszczankom zostały stworzone wszelkie warunki do uprawiania tej dyscypliny sportowej. Wiele z nich przekonało się, że to wspaniała przygoda oraz zdrowy i bezpieczny sposób na spędzenie wolnego czasu. Drużyna Lambada Girls Choroszcz jest członkiem Podlaskiego Związku Piłki Nożnej i bierze udział w rozgrywkach przez niego organizowanych, w kategoriach: „Żaczek”, „Orliczek”, „Młodziczek”, a od nadchodzącego sezonu także „Trampkarek”. 

Pojawiają się też pierwsze sukcesy – dziewczęta osiągają co raz lepsze wyniki w rozgrywkach PZPN, kończyły sezon 2021/2022 na podium. A największym sukcesem jest zwycięstwo w Wojewódzkich Finałach Pucharu Tymbarku i awans na Ogólnopolskie Finały w Warszawie – to są wspomnienia na całe lata. Zachęcamy do dołączenia do drużyny.

Akademia Piłkarska Lambada Girls funkcjonuje dzięki dotacji Gminy Choroszcz oraz sponsoringowi przekazywanemu przez lokalne firmy, których właściciele okazują dobre serce i rozumieją potrzeby rozwojowe choroszczańskich wspaniałych adeptek futbolu. W tym miejscu wszystkim sponsorom i darczyńcom – za wsparcie serdecznie dziękujemy. Zachęcamy także kolejnych! 

Fot i tekst: Lambada Choroszcz

Dodaj komentarz