Lambada Girls awansowały na finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku

Rok temu zawodniczki Lambady Choroszcz przeżyły piękną przygodę. W turnieju „Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” jedna z drużyn wygrała eliminacje powiatowe, następnie wojewódzkie i awansowała do ogólnopolskich finałów, które odbyły się w Warszawie. Pisaliśmy o tym TUTAJ. 

Teraz Lambada Girls zrobiły pierwszy kroczek w tegorocznej edycji. Trzy drużyny akademii awansowały do finałów wojewódzkich, które odbędą się w Łomży. A wcale nie było pewne, że wystąpią w turnieju. 

Wojciech Jastrzębski, prezes Stowarzyszenia Lambada Choroszcz: W 2022 roku dziewczęta przeżyły przygodę, którą zapamiętają na długie lata. Z niecierpliwością czekaliśmy na otwarcie zapisów aby zgłosić nasze drużyny do 23. edycji turnieju. I tutaj pojawiła się niemiła niespodzianka: organizatorzy zmodyfikowali regulamin i w tegorocznym turnieju mogą brać udział jedynie drużyny „szkolne”. Tutaj z pomocą przyszła nam Szkoła Podstawowa w Choroszczy, do której uczęszcza zdecydowana większość naszych Lambada Girls. Pani Dyrektor Ewa Zawistowska, wicedyrektor Beata Gawryluk oraz nauczyciel wychowania fizycznego Mariusz Dzienis okazali nam niezwykłą pomoc. WIELKIE DZIĘKI – bez Waszego wsparcia dziewczęta nie mogłby wystąpić w turnieju. Dziękuję również Gminie Choroszcz za zapewnienie transportu.

Oficjalnie więc w tegorocznym Tymbarku Lambada Choroszcz występuje jako SP Choroszcz i zgłoszone zostały dziewczęta w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12. 

Wszystkie trzy drużyny zagrają w finałach wojewódzkich, które odbędą się 22-23 maja w Łomży. Dziewczęta z kategorii U-8 awans do finału otrzymały „z automatu” bowiem były jedyną drużyną z powiatu białostockiego w tej kategorii.

Pozostałe dwie drużyny U-10 i U-12 pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Choroszczy Pani Kamili Reduty-Chmielewskiej oraz trenera Akademii Lambada Girls Mariusza Gałczyka udały się w środę 11 maja do Zabłudowa na eliminacje powiatowe.

W kategorii U-10 był tylko jeden rywal: SP Zabłudów, z którym choroszczanki rozprawiły się bez problemów wygrywając 14-2. W najstarszej kategorii U-12 było dużo więcej emocji, losy wygranej ważyły się do ostatnich sekund ostatniego meczu. Na początek Lambadowiczki wygrały 8-0 z SP w Uhowie chociaż pierwsza połowa była bardzo ciężka. W drugim spotkaniu dziewczęta odniosły kolejne zwycięstwo: tym razem 3-0 z SP w Wasilkowie. Pozostałe wyniki w grupie tak się ułożyły, że o awansie na finały wojewódzkie więc miał zadecydować ostatni mecz grupowy z SP Zabłudów. Lambadzie/SP Chrooszcz wystarczał remis, Zabłudów musiał wygrać. Pierwsza połowa była bezbramkowa, na 5 minut przed końcem rywalki objęły prowadzenie. Na 15 sekund przed końcem regulaminowego czasu Lambadowiczki doprowadziły do remisu i utrzymały wynik do końca meczu. Wygrały grupę eliminacyjną i również jadą na finały wojewódzkie. 

Zgłoszone trzy drużyny i wszystkie trzy z awansem do finałów wojewódzkich. Turniej finałowy odbędzie się w Łomży w dniach 22-23 maja, poprzeczkę dziewczęta rok temu zawiesiły sobie bardzo wysoko i zapewne będzie cieżko wygrać turniej na który przyjadą najlepsze drużyny z całego województwa. Ale dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe! Dziewczęta – trzymamy za Was kciuki!!! 

Fot. Lambada Choroszcz

Dodaj komentarz