Lambada Choroszcz podwójnie najlepsza w Ełku!

W sobotę 9 grudnia dziewczęta z Lambady Choroszcz udały się do Ełku na Mikołajkowy Turnieju Halowej Piłki Nożnej „Junior Girls Cup”, który był dedykowany dziewczynkom urodzonym w roku 2014 i młodszym, a w drużynie mogły dodatkowo zagrać dwie starsze dziewczynki z rocznika 2013. Było to znakomita okazja do pokazania się na tle innych zespołów niż dziewczęta rywalizują na co dzień.

W Akademii Lambada Girls jest dużo dziewcząt z tych roczników więc stowarzyszenie postanowiło zgłosić dwie drużyny, które udały się na Halę Ełckiego MOSiR wraz z rodzicami, trenerem Mariuszem Gałczykiem oraz jego asystentkami Kamilą Okruszko i Sandrą Siemieniuk. 

Dzięwczęta z Lambady w ostatnim czasie przyzwyczaiły nas do bardzo dobrych wyników, nie inaczej było tym razem! 

Lambada I (w strojach granatowych) w grupie A wygrała z: 3-0 z Włókniarzem Białystok, 3-0 z Junior Ełk i 8-0 z LUKS Wydminy. Lambada II (w strojach różowych) w grupie B wygrała 3-0 LUKS II Wydminy, zremisowała 0-0 z Junior II Ełk i wygrała 2-0 z AMP Grajewo. Takie wyniki oznaczały, że obie choroszczańskie drużyny wygrały swoje grupy i awansowały do półfinałów gdzie zwyciężczynie grup zagrały z drugimi drużynami w przeciwnych grupach.

W półfinałach Lambada I pokonała 4-0 AMP Grajewo, a Lambada II wygrała 4-1 z Włókniarzem Białystok. Po tych wynikach było już pewnie, że Lambada wygra cały turniej bowiem dwie ekipy młodych Lambadowiczek awansowały do wielkiego finału!

W wielkim finale trener Mariusz Gałczyk zasiadł na trybunach razem z rodzicami, a drużyny poprowadziły jego asystentki: Kamila Okruszko i Sandra Siemeniuk. W Lambadowym finale lepsze okazała się „dwójka”, która pokonała „jedynkę” 2-0. Gratulujemy!

Skład Lambada II: Hanna Krysiewicz – Łucja Krysiewicz, Marina Malinowska, Barbara Ciesielska, Zofia Bogdan, Zofia Komła, Helena Komła, Joanna Kondraciuk, Aleksandra Glińska

Skład Lambada I: Zuzanna Marciszewska – Milena Garbowska, Zuzanna Sakowska, Emilia Glińska, Alicja Marciszewska, Zuzanna Błażko, Yeva Bilokin, Martyna Popławska

Z sukcesu cieszy się prezes klubu Wojciech Jastrzębski: Wyniki szczególnie w najmłodszych rocznikach nie są najważniejsze ale cieszy każda zdobyta bramka i zwycięstwo oraz zaangażowanie dziewcząt w treningach. Gdy tworzyliśmy z Mariuszem Gałczykiem akademię wiedzieliśmy, że ciężka praca da w przyszłości nam wszystkim dużo radości. Teraz te efekty nadchodzą we wszystkich naszych rocznikach, gdzie nasze dziewczęta są w czołówce województwa i odnoszą sukcesy na arenie ogólnopolskiej podczas finałów Pucharu Tymbarku. Dziękuję i gratuluję w tym miejscu trenerowi Mariuszowi, Pani Basi, Szymonowi Garbowskiemu, dziewczętom, które pomagają w treningach i meczach młodszych koleżankom oraz rodzicom, który dzielnie podążają za swoimi córkami piłkarskim szlakiem zapewniając im transport i wsparcie. Dziękuję też wszystkim ludziom dobrej woli, którzy dokładają swoje cegiełki w sportowy rozwój dziewcząt. 

Dodaj komentarz