Krótsza droga na bulwary. Zbudowano kładkę

Powstała kładka łącząca choroszczańskie bulwary z trenem, na którym znajdują się sklepy. Oprócz kładki wybudowany został chodnik. Choć wygląda, że jeszcze zostały do przeprowadzenia ostanie prace porządkowe, to z kładka już jest drożna.

Kładka skróci drogę do terenu rekreacyjnego dla mieszkańców bloków. Jest ona też ułatwieniem dla kierowców. Aktualny parking przy bulwarach jest bardzo mały. W miesiącach letnich zlokalizowana przy nim toaleta jest powodem nieprzyjemnego zapachu. Wiele osób, głównie rodziców z dziećmi korzystało z parkingów przy sklepach musząc iść przez niebezpieczny wjazd pomiędzy stacją kontroli a sklepami, by przejść przez most na ul. Sienkiewicza. Kładka poza skróceniem drogi poprawi również bezpieczeństwo.

Radni Rady Miejskiej w Choroszczy na ten cel zabezpieczyli w budżecie gminy na 2022 roku 200 tysięcy złotych. W przetargu na realizację tego przedsięwzięcia, który rozstrzygnięto 8 marca 2022 (nr WI – III. 271.02.2022) najkorzystniejsza oferta wynosiła 132 840 zł. Zapraszamy do korzystania z bulwarów, to najbardziej zielony teren do spędzania czasu w naszym mieście, który oddano w ostaniach latach.

Dodaj komentarz