Kreatywne Dzienniki – warsztaty twórcze w Wasilkowie

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie zaprasza na warsztaty twórcze prowadzone przez Martę Karczewską. Odbędą się one w czwartek 15 lutego 2024 roku o godz. 17:30. Czas trwania ok. 2 godzin. Na warsztaty obowiązują zapisy. Koszt uczestnictwa to  50 zł od osoby. Zapisy przez formularz dostępny na stronie moakwasilkow.pl

Na warsztatach w sposób empiryczny zapoznasz się z różnymi technikami malarskimi i środkami artystycznego wyrazu, jednak zajęcia te nie mają na celu nauczyć Cię malować, a uwolnić Twoją kreatywną energię, Twoją moc twórczą.

Nie potrzebujesz doświadczenia w malowaniu ani rysowaniu. Skoncentrujesz  się na obudzeniu swojej kreatywnej części osobowości (jeśli pozostaje uśpiona) lub/i będziesz miała/miał możliwość twórczego wyładowania w bezpiecznej przestrzeni.

Skorzystasz z wielu niekonwencjonalnych narzędzi malarskich, co dodatkowo rozbudzi Twoją moc twórczą.

· Zajrzyj w głąb siebie
· Połącz się ze swoim wewnętrznym dzieckiem
· Rozbudź swoją kreatywność
· Poznaj swoją moc twórczą
· Pozbądź się perfekcjonizmu. Nic nie jest idealne i Ty też nie musisz być
· Uwolnij się od presji
· Ciesz się chwilą obecną; trwaj w niej
· Odnajdź się w procesie i ciesz się nim bez koncentrowania się na efekcie końcowym
· Daj odpocząć swoim myślom, wycisz je
· Odpocznij
· Zrelaksuj się
· Bądź sobą i z sobą w pełni

A wszystko to w bezpiecznej przestrzeni, pozbawionej ocen i krytyki. Bądźmy razem w kreatywnej energii, dzielmy się nią i chłońmy od siebie nawzajem.

Weź ze sobą starą książkę lub/i niepotrzebny kalendarz (możesz wziąć kilka, by pracować w nich równocześnie), które przerobisz na swoje kreatywne dzienniki.

Załóż wygodne ubranie, którego nie będzie Ci żal, jeśli zachlapie się farbą (możesz wykorzystać też fartuch, który ochroni odzież). Resztę materiałów zapewniamy.

Marta Karczewska jest absolwentką studiów podyplomowych z zakresu Malarstwa i Historii Sztuki, miłośniczką przyrody i pozytywnych wibracji, pasjonatką koloru, linii i znaków. Fascynuje ją świat emocji i mechanizmy kierujące postępowaniem ludzi. Rozmyślania na te tematy stanowią dla niej bogate źródło inspiracji. W swoich obrazach za pomocą różnych środków artystycznego wyrazu zamyka cząstkę tych rozważań oraz emocje im towarzyszące. Interpretacje pozostawia obserwatorowi, gdyż uważa, że każdy ma prawo czuć sztukę po swojemu. Stara się niczego nie sugerować, by przez to nie zaburzać odbioru, z tego też względu jej prace nie mają tytułów.
Natura i pory roku również mają znaczący wpływ na jej twórczość. Podczas malowania czasami korzysta ze znalezionych podczas spacerów patyków i gałęzi, a w swoich obrazach lubi ukrywać proste, często wręcz schematyczne wzory roślinne. Również kolorystyka jej obrazów zmienia się wraz ze zmianą pór roku. Jej intencją jest, aby tworzone przez nią obrazy docierały do zakamarków duszy odbiorcy i zachęcały go do refleksji.

mat. pras. org.

Dodaj komentarz