Koszt oświetlania ulicy Słowackiego nie jest znaczny

O braku oświetlenia na ulicy Słowackiego w Choroszczy i jego przyczynach pisaliśmy w styczniu. W minionym tygodniu oświetlenie zostało przywrócone przez Spółdzielnię Mieszkaniową. Ponadto Spółdzielnia wymieniła stare lampy sodowe na nowoczesne oświetlenie LED, które daje więcej światła i zużywa mniej energii. Spółdzielnia ponadto planuje dalsze prace nad unowocześnieniem infrastruktury.

Zazwyczaj w takich przypadkach obowiązuje powiedzenie „jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze” – w tym przypadku tak z pewnością nie było. Jak możemy przeczytać w komunikacie Spółdzielni: „rachunki za zużyty prąd nie wzrosną w sposób istotny” – więc skoro w budżecie Spółdzielni nie jest to koszt znaczny to tym bardziej taki nie był w budżecie Urzędu Miejskiego, który do tej pory odpowiadał za utrzymanie oświetlenia na ulicy Słowackiego. 

Treść komunikatu na stronie Spółdzielni

Uruchomiliśmy – po przerwie spowodowanej odcięciem zasilania lamp przy ul. Słowackiego przez Urząd Miasta w Choroszczy – nowe oświetlenie tej ulicy. Wymieniliśmy stare lampy sodowe – na nowoczesne lampy w technologii LED, które będą zużywać prawie połowę mniej energii elektrycznej niż stare oświetlenie. Jednocześnie lampy te dostarczają więcej światła. Jest teraz w nocy jasno i bezpiecznie. Rachunki za zużyty prąd nie wzrosną w sposób istotny. W dalszej perspektywie, Spółdzielnia zainstaluje nowsze urządzenia sterujące oświetleniem, które spowodują dalsze oszczędności w zużyciu energii. Jednocześnie dziękujemy PGE Obrót oraz PGE Dystrybucja za sprawne dostarczenie zasilania. Od daty zawarcia umowy – prąd popłynął w ciągu 48 godzin. W imieniu naszych Mieszkańców – Dziękujemy.

Źródło: smchoroszcz.pl

Dodaj komentarz