Konkurs na dyrektorów Przedszkola w Choroszczy i Szkoły w Złotorii

Burmistrz Choroszczy ogłosił konkursy na dyrektorów Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy oraz Szkoły Podstawowej w Złotorii. Osoby chcące się ubiegać o te stanowiska muszą złożyć wymagane dokumenty do 31 stycznia 2023 roku.

Dotychczasowa dyrektorka przedszkola Bożena Lenczewska choroszczańską placówką zarządza od początku 2009 roku. Monika Prejzner – dyrektorka Szkoły Podstawowej w Złotorii zarządza placówką od 1 września 2018 roku. Ogłoszenie konkursu na dyrektorów nie musi oznaczać zmian na tych stanowiskach. Przeprowadzenie konkursu na te stanowiska jest wymagane przez prawo oświatowe. Burmistrz Choroszczy nawet jeżeli chce nadal współpracować z wyżej wymienionymi dyrektorkami, musi przeprowadzić konkurs.

Procedura konkursowa przebiega na postawie Zarządzenie nr 439/2023 Burmistrza Choroszczy z dnia 16 stycznia 2023 roku. Szczegóły konkursu się w Biuletynie Informacji Publicznej (tutaj).

To kolejne konkursy w jednostkach oświatowych w gminie Choroszcz. W 2022 roku Burmistrz Choroszczy rozstrzygnął konkursy na dyrektorów Szkoły Podstawowej w Choroszczy oraz Przedszkola Samorządowego w Barszczewie. Wygrały je dotychczasowe dyrektorki, które były jedynymi kandydatkami w konkursach.

Aktualnie Urząd Miejski przeprowadza również rekrutację na staż oraz dwóch podinspektorów. Zgłaszać się można do 30 stycznia 2023 roku (szczegóły tutaj).

Dodaj komentarz