Koncert pieśni rycerskich i pokaz rekonstrukcyjny

Dnia 14 sierpnia 2022 roku w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy odbędzie się kolejne wydarzenia z cyklu „Muzyka w Pałacu na wodzie”. Tym razem zaprezentowane zostaną Pieśni Rycerskie połączone z pokazem rekonstrukcyjnym. Początek wydarzenia o godzinie 16:00. Zapraszamy. Wstęp wolny.

Koncertowi Pieśni Rycerskich w wykonaniu Starosielskiego Bractwa Śpiewaczego towarzyszyć będzie pokaz rekonstrukcyjny Komputowej Chorągwi Stefana Czarnieckiego.

Muzyka w Pałacu na wodzie to cykl plenerowych kameralnych koncertów i recitali mających miejsce na specjalnie do tego celu zbudowanej scenie przy Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

Pieśni rycerskie są ważną i niezwykle potrzebną częścią muzyki polskiej. Powstawały od średniowiecza i opisywały losy najważniejszych wydarzeń historycznych w sposób przystępny i zrozumiały dla Polaków. Rycerze polscy wygrywali, mierzyli się z porażką, ale nigdy się nie poddawali i zawsze walczyli. Na program składa się 14 pieśni, które zostały zaaranżowane w sposób poinformowany historycznie, z wykorzystaniem instrumentów i stylistyk z dawnych epok. Śpiew monodyczny i wielogłosowy wybrzmiewa przy akompaniamencie lutni, liry korbowej, pozytywu, fletu i instrumentów perkusyjnych.

Źródło: Muzeum Podlaskie

Dodaj komentarz