Kominowe Bajoro – apel do kierowców

Końca upałów nie widać. Wiele osób szuka wytchnienia spędzając czas nad zbiornikiem wodnym Kominowe Bajoro. Docierają tam różnie – autami, rowerami i pieszo. Apelujemy do kierowców o odpowiedzialną i bezpieczną jazdę. Szybkie jeżdżenie autem czy motocyklem drogą wzdłuż stawu nie tylko wzbija tumany kurzu, które są uciążliwe pieszym, wśród których jest wiele małych dzieci, ale też powoduje realne zagrożenie dla zdrowia i życia osób zmierzających na plażę. Pierwsze zdarzenia i kolizje na Kominowym Bajorze już miały miejsca.

Temat nieodpowiedzialnej jazdy w tym miejscu nie jest niczym nowym. Pojawił się już na obradach Rady Miejskiej. Kilka lat temu Radny z tego okręgu – Piotr Waczyński złożył pismo w sprawie ograniczenia prędkości na tym odcinku drogi. Po apelu Radnego ustawiono znaki „Uwaga Piesi”, które przypominają kierowcom o współuczestnikach ruchu drogowego.

Z terenu rekreacyjnego korzystają setki mieszkańców i gości Gminy Choroszcz. Dbajmy o siebie i innych. Sprawmy, by czas odpoczynku był przyjemny i bezpieczny dla wszystkich użytkowników akwenu.

Jedno z aut wywożonych po zdarzeniu w dniu 28 czerwca 2022 roku. Choroszcz, Kominowe Bajoro

Dodaj komentarz