„Kobiety” – wystawa Magdaleny Talmon

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy  zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Talmon „Kobiety”. Odbędzie się on 28 października (piątek), o godz. 17:30.

Magdalena Talmon to absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu, Policealnego Studium Plastycznego w Białymstoku, Multimedialnej Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu, Policealnego Studium Ikonograficznego w Bielsku Podlaskim, Policealnego Studium Plastycznego w Białymstoku ACE Power English Upper Intermediate QLD Australia i Wydziału Prawa. Jest współorganizatorką Galerii Świetlik w Sobolewie, happeningu „Sztuka na podwórku”, „Niedzielne spotkania ze sztuką” w latach 2010–2013, organizatorką różnego rodzaju działań warsztatowych, artystycznych na terenie województwa podlaskiego.

Magdalena Talmon znana jest ze swoich portretów kobiet i to prace z tego cyklu zobaczymy na wystawie w M-GCKiS w Choroszczy. W pracach artystki można odnaleźć  żywą, czystą kolorystykę znaną z ludowego haftu, zamykanie plam w kwaterach witrażu, uproszczenia w przedstawieniu postaci podpatrzone na powszechnie pisanych na Podlasiu ikonach. I może właśnie dlatego jej portrety tak zapadają w pamięć.”

źródło: kultura.choroszcz.pl, graf. kultura.choroszcz.pl

Zapraszamy do odwiedzenia strony artystki Talmon

Dodaj komentarz