Kiedy rozpocznie się remont „orlika”?

Choroszczański Orlik jest zamknięty od 26 czerwca. Boisko czeka gruntowny remont. Zostanie poprawiony drenaż, wyprofilowanie, pojawią się też nowe bramki, a co najważniejsze boisko zyska nową syntetyczną murawę. 

Cała sportowa społeczność Choroszczy i okolic jest uradowana i nie może się doczekać remontu i wymiany murawy, która zwiększy komfort i bezpieczeństwo korzystania z boiska piłkarskiego „orlika”. Na dzień dzisiejszy jednak żadne prace się nie rozpoczęły, a boisko jest zamknięte od prawie dwóch tygodni. Wydaje się, że można było precyzyjniej w porozumieniu z wykonawcą zaplanować zamknięcie orlika aby jeszcze na początku wakacji dzieci i młodzież mogły korzystać z obiektu. 

Burmistrz Choroszczy w tekście na stronie Urzędu Miejskiego w Choroszczy stwierdził: „… nasi sportowcy i inni użytkownicy będą mogli korzystać z „Orlika” w jeszcze większym spektrum zajęć i aktywności niż dotychczas”. Zaciekawiło nas to stwierdzenie, więc zapytaliśmy Urząd Miejski w jaki sposób zwiększy się spektrum zajęć i aktywności mieszkańców na tym obiekcie oraz czy pojawią się jakieś „nowe urządzenia” do sportu i rekreacji, których dotychczas na obiekcie „orlika” nie było.

Rzecznik prasowa Urzędu odpowiedziała, że powyższe stwierdzenie dotyczy większego bezpieczeństwa przeprowadzania rozmaitych aktywności na płycie boiska. Pojawi się nowa nawierzchnia z trawy syntetycznej, zamontowane zostaną nowe bramki z siatkami, zostaną wyznaczone na nowo linie boiska — w ten sposób zwiększy się bezpieczeństwo i komfort korzystania z obiektu. Zaś dodatkowe atrakcje — które w tej chwili są niespodzianką — wpłyną na to, że „Orlik” będzie przyciągał użytkowników dawnych i nowych. Przełoży się to na zwiększenie liczby sportowców i miłośników sportu korzystających z obiektu, a wraz z nimi — wzrośnie kreatywność w zakresie aktywności sportowych w tym miejscu realizowanych (np. poprzez organizowanie nie tylko meczów piłki nożnej, ale też w inne gry zespołowe).

——-

Obecne boisko powstało w ramach programu Moje Boisko – Orlik 2012. Otwarcie boiska miało miejsce w 2011 roku, także cieszy fakt, że po tych 12 latach nasz orlik, który był jednym z najbardziej użytkowanych w regionie zostanie odnowiony. 

Zakończenie prac jest planowane na listopad. Koszt inwestycji to ok. 610 tyś zł, z czego ok. 200 tyś zł pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach Programu Modernizacji Kompleksów Sportowych „Moje boisko – Orlik 2012” – Edycja 2022 – pozostała część pochodzi z budżetu Gminy Choroszcz. Prace wykona firma EVERSPORT Sp. z o.o. z Warszawy, która jako jedyna złożyła ofertę w postępowaniu przetargowym. 

Źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

Dodaj komentarz