Kiedy otwarcie orlika? Czekamy!

Choroszczański Orlik został zamknięty 26 czerwca 2023 roku w związku z planowaną wymianą sztucznej murawy. Remont rozpoczął się jednak dopiero w połowie września, więc przez całe wakacje dzieci i młodzież byli pozbawieni możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. 

Remont został ukończony jesienią ale do dzisiaj obiekt nie został ponownie otwarty. Pytacie nas w tej sprawie gdyż nie możecie uzyskać odpowiedzi od osób zarządzających obiektem. Jak widać na zdjęciu orlik jest gotowy od jesieni: jest nowa trawa oraz pojawiły się nowe bramki. Brama wejściowa jednak cały czas jest zamknięta i brak jest informacji o otwarciu. 

Znając realia orlik z pewnością zostanie otwarty przed wyborami, mamy jednak nadzieję, że to nie nadchodzące wybory są przyczyną odwlekania w czasie udostępnienia obiektu dzieciom, młodzieży, a także dorosłym, którzy chcą aktywnie spędzić swój wolny czas. 

Runda wiosenna zbliża się wielkimi krokami, dzieci i młodzież trenujący w klubach Narew Choroszcz i Lambada Choroszcz szczególnie czekają nie tylko na otwarcie orlika, ale także udostępnienie infrastruktury i boisk o trawie naturalnej gdyż runda wiosenna zbliża się wielkimi krokami. Na chwilę obecną oba kluby wykorzystują w dalszym ciągu do treningów hale sportowe Szkoły Podstawowej w Choroszczy ale szukają także innych rozwiązań takich jak treningi w Łyskach (Narew) czy Oliszkach (Lambada) lub płatny wynajem obiektów w Białymstoku. 

Cała sportowa społeczność Choroszczy i okolic zwraca się z prośbą o jak najszybsze przecięcie wstęgi i udostępnienie obiektu dla spragnionych realizacji piłkarskich pasji.

Dodaj komentarz