Kiedy komunikacja w Barszczewie? Z pewnością nie w tym roku – odpowiedź z magistratu

Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o nowych liniach komunikacji na terenie Choroszczy (tutaj). Są to linie 123 łącząca Klepacze z Białymstokiem oraz linia 113 jadąca przez Łyski i Jeroniki do Choroszczy (aktualnie jeden kurs dziennie). W tym artykule wspomnieliśmy o tym, że od wielu lat na komunikację miejską oczekują mieszkańcy Barszczewa, Oliszek, Ogrodnik i Sienkiewicz. Czy taka linia powstanie? Pytania niezwłocznie wysłaliśmy do rzeczniczki burmistrza Choroszczy oraz na oficjalny mail Urzędu Miejskiego.

Na naszego maila odpowiedział nam zastępca burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego Grzegorz Gabrian. Odpowiedź przyszła tradycyjną pocztą. W odpowiedzi zastępca informuję, że w 2024 roku nie jest planowane uruchomienie linii komunikacji miejskiej, która wiodła by przez Barszczewo i Oliszki. Dodał w piśmie, że aktualnie trwają prace nad przygotowaniem inwestycji drogowej, która ewentualnie mogłaby posłużyć do uruchomienia takiej linii. Chodzi o drogę mającą połączyć Choroszcz, Zastawie II i Barszczewo.

Otrzymaliśmy też odpowiedź na pytanie, kiedy zostanie w pełni uruchomiona linia 113. Ma to się odbyć do końca I kwartału 2024 roku. Uruchomienie ma związek z remontem ul. Białostockiej.

Na nasze ostanie pytanie „Czy gmina Choroszcz w przyszłości planuje uruchomić dodatkowe linie w innych miejscowościach?” odpowiedzi nie otrzymaliśmy, a jedynie zapewnienie że gmina jest w kontakcie z przedsiębiorstwami obsługującymi komunikację w gminie i na bieżąco monitorowane są os sygnały mieszkańców.

Pełną odpowiedź zamieszczamy poniżej:

Dodaj komentarz