Kandydat na Burmistrza Choroszczy: Wojciech Jastrzębski

W cyklu przedwyborczych publikacji prezentowaliśmy kandydatki i kandydatów do Rady Miejskiej w Choroszczy oraz Rady Powiatu Białostockiego, teraz nadszedł czas na kandydata na Burmistrza Choroszczy. Zapraszaliśmy wszystkie komitety do bezpłatnych publikacji trzykrotnie: 3 lutego, 7 i 15 marca. W przedstawionym terminie zgłosiło się do nas łącznie 20 osób z 5 komitetów wyborczych

Kandydatem na Burmistrza Choroszczy jest Wojciech Jastrzębski reprezentujący Komitet Wyborczy Wyborców Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”.

WOJCIECH JASTRZĘBSKI

Choroszcz Nasz Dom 

Gmina naszych marzeń to wspólnota, gdzie ludzie czują się jej częścią, mają wpływ na swoje otoczenie i pomagają sobie nawzajem. Taka mogłaby być Gmina Choroszcz, a nie jest. Czas to zmienić. Samorząd lokalny powinien wspierać aktywności społeczne i obywatelskie swoich mieszkańców, a nie stwarzać tego pozory. Samorząd powinien stwarzać możliwości do rozwoju przedsiębiorczości wszystkim obywatelom, którzy chcą działać na terenie gminy. Samorząd powinien dawać dostęp do edukacji szkolnej oraz pozalekcyjnej, do rozrywki i rekreacji, do aktywności fizycznej tak żeby ludzie mogli z niej korzystać blisko swojego miejsca zamieszkania. Samorząd powinien dbać, by głos każdej grupy społecznej był słyszalny, a potrzeby jej realizowane. Gmina powinna być zielona, ekologiczna, kulturalna, innowacyjna, przyjazna, gościnna i aktywna. Zmieńmy ją na taką razem! Ponieważ Gmina Choroszcz nie jest naszą rezydencją, Gmina Choroszcz to Nasz Dom.

Burmistrz: gospodarz, a nie włodarz

Mieszkańcy Gminy Choroszcz nie mogą być potrzebni Burmistrzowi tylko przy wyborach, a Burmistrz nie powinien podejmować wszystkich decyzji jednoosobowo.  Burmistrz nie jest ekspertem od wszystkiego, dlatego musi się otaczać ludźmi kompetentnymi, którzy nie boją się wyrazić swojego zdania i być głosem mieszkańców, nawet jeżeli jest on inny niż jego zdanie. Burmistrz nie powinien władać gminą zza biurka, Burmistrz musi być bliski ludziom, słuchać ich głosu i propozycji oraz dostrzegać potrzeby. Samorząd to jest przecież forma demokracji, w której mieszkańcy mają wpływ na sprawy lokalne. Gmina to mała społeczność, Burmistrz nie powinien być powiązany z żadną centralną opcją polityczną, pozwoli to na dobrą współpracę bez względu na to, kto rządzi w kraju. W oczach samorządu lokalnego Wszyscy mieszkańcy powinni być równi: od mieszkańców wsi po mieszkańców miasta, od mieszkańców zabudowy jednorodzinnej po mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej, od przedszkolaków po seniorów, od tych co mieszkają tu od pokoleń, po tych którzy wybrali Gminę Choroszcz jako swoje miejsce do życia niedawno. Szacunek należy się każdemu! Tylko tyle i aż tyle. Gmina Choroszcz potrzebuje gospodarza, a nie włodarza.

Radni to Wasz głos!

Kandydatki i Kandydaci do Rady z Komitetu Choroszcz Nasz Dom są to ludzie w różnym wieku, którym zależy na Gminie Choroszcz i jej mieszkańcach. Są to ludzie, którzy są specjalistami w różnych dziedzinach i aspektach życia, rozumiejący potrzeby mieszkańców, umiejący słuchać innych, potrafiący korzystać z nowoczesnych narzędzi komunikacji. Są to ludzie, którzy będą Waszym realnym głosem w kontaktach z Burmistrzem i Urzędem. Nie będą bali się zabierać głosu w dyskusjach i wyrażać zdania mieszkańców. Są to ludzie, z którymi bez problemu skontaktujecie się przy użyciu tradycyjnych i nowoczesnych narzędzi. Radni i Radne Choroszcz Nasz Dom będą dla Was, dla mieszkańców.

WSZYSTKIE NASZE ZAŁOŻENIA ZNAJDUJĄ SIĘ TUTAJ

 

 

Więcej o Wojciechu Jastrzębskim na stronie komitetu www.wojciechjastrzebski.pl. Zachęcamy również do odwiedzania naszej strony w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram i TikTok

Materiały dostarczone przez KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”

Dodaj komentarz