Gminne media milczą więc po raz kolejny przedstawiamy kandydatów do Rady Miejskiej w Choroszczy

Bardzo niepokojące jest to, że publiczne gminne media, finansowane z gminnych środków nie poświęciły żadnej uwagi niedzielnym wyborom samorządowym. Zarówno w internetowych serwisach www.gazeta.choroszcz.pl i www.choroszcz.pl oraz na profilach Facebookowych „Gazeta w Choroszczy” i „Choroszcz Nasza Rezydencja” nie pojawiły się żadne artykuły na temat wyborów. Próżno jest szukać choćby suchej wzmianki na temat kandydatów, sposobu głosowania czy miejsc gdzie można oddać swój głos. 

Staramy się te zaniedbania nadrabiać jak najlepiej, dlatego po raz ostatni przed ciszą wyborczą prezentujemy wszystkich kandydatów do Rady Miejskiej w Choroszczy. Niektórych z nich, tych którzy dostarczyli nam swoje materiały zaprezentowaliśmy szerzej. 

Dzisiaj jeszcze troszkę statystyk odnośnie wieku kandydatów i liczby kobiet na listach komitetów.

Średnia wieku kandydatów:

KWW Nowa Choroszcz Czas na Zmiany: 36,00 (1 osoba)
KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”: 40,62 (13 osób)
KWW Roberta Zielińskiego 42,00 (1 osoba)
KWW My Dla Gminy 2024: 43,00 (1 osoba)
KWW Urszuli Jaźwińskiej: 43,50 (2 osoby)
KWW Nasza Choroszcz: 44,50 (4 osoby)
KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata: 53,13 (15 osób)

Najmłodszy/a kandydat/ka: KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”: 22 lata

Najstarszy/a kandydat/ka: KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata: 74 lata

Liczba kobiet na listach:

KWW Nowa Choroszcz Czas na Zmiany: 100% (1/1)
KWW Urszuli Jaźwińskiej: 50,00 % (1/2)
KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”:  38,46 %(5/13)
KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata: 26,66 % (4/15)
KWW Nasza Choroszcz: 25,00% (1/4)
KWW Roberta Zielińskiego 0,00 % (0/1)
KWW My Dla Gminy 2024: 0,00% (0/1)

Poniżej lista wszystkich kandydatek i kandydatów do Rady Miejskiej w Choroszczy:

Okręg 1

  1. Wojciech Paliwoda (KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”)
  2. Jacek Dąbrowski (KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata)

Okręg 2

  1. Karol Kopczewski (KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”)
  2. Krzysztof Malinowski (KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata)
  3. Piotr Krajewski (KWW Nasza Choroszcz)

Okręg nr 3

  1. Halina Mroczkowska (KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”)
  2. Adam Kamieński (KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata)

Okręg nr 4

  1. Magdalena Garbowska (KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”)
  2. Jan Czarniecki (KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata)
  3. Marcin Popławski (KWW Nasza Choroszcz)
  4. Tomasz Kosiński (KWW My Dla Gminy 2024)

Okręg nr 5

  1. Andrzej Śliwoń (KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”)
  2. Barbara Walesiuk (KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata)
  3. Elżbieta Wróblewska (KWW Nasza Choroszcz)
  4. Robert Zieliński (KWW Roberta Zielińskiego)

Okręg nr 6

  1. Dariusz Kopczewski (KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”)
  2. Grzegorz Popko (KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata)

Okręg nr 7.

     1. Anna Wiszniewska (KWW Nowa Choroszcz Czas na Zmiany)
     2. Ireneusz Jabłosńki (KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata)

Okręg nr 8

  1. Beata Ostrowiecka (KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”)
  2. Robert Chańko (KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata)
  3. Urszula Jaźwińska (KWW Urszuli Jaźwińskiej)

Okręg nr 9

  1. Adrian Pilis (KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”)
  2. Marcin Kościukiewicz (KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata)

Okręg 10

  1. Konrad Sidz (KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”)
  2. Beata Jeżerys (KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata)

Okręg nr 11

  1. Łukasz Borysewicz (KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”)
  2. Sylwia Wiśniewska (KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata)

Okręg nr 12

     1. Piotr Dojlida (KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata)

Okręg nr 13

  1. Anna Oksztulska (KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”)
  2. Barbara Aponowicz (KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata)

Okręg nr 14

  1. Magdalena Zagórska (KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”)
  2. Andrzej Kościuczyk (KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata)
  3. Karol Sowiński (KWW Urszuli Jaźwińskiej)
  4. Wojciech Cymbalisty (KWW Nasza Choroszcz)

Okręg nr 15

  1. Dariusz Śliwonik (KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”)
  2. Marian Kossakowski (KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata)

Kandydaci na Burmistrza Choroszczy:

  1. Wojciech Jastrzębski (KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom”)
  2. Robert Wardziński (KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata)

Liczba okręgów, w których komitety mają kandydatów do Rady Miejskiej

KWW Robert Wardziński Rozwój na Lata – 15 okręgów
KWW Wojciech Jastrzębski „Choroszcz Nasz Dom” – 13 okręgów
KWW Nasza Choroszcz – 4 okręgi
KWW Urszuli Jaźwińskiej – 2 okręgi
KWW Nowa Choroszcz Czas na Zmiany – 1 okręg
KWW My Dla Gminy 2024 – 1 okręg
KWW Roberta Zielińskiego – 1 okręg

Dodaj komentarz