„Kamień, który płakał” wystawa choroszczańskiej artystki w Lidzbarku Warmińskim

Prace choroszczańskiej artystki Darii Alicji Ostrowskiej będą wystawione w Lidzbarku Warmińskim. Wernisaż wystawy malarstwa Darii Alicji Ostrowskiej „Kamień, który płakał” odbędzie się 29 kwietnia 2022 o godz. 18:00 w Kamienicy Amfiteatru Miejskiego w Lidzbarku Warmińskim. To kolejna wystawa tej artystki, która odbywa się w Polsce.

Daria Alicja Ostrowska artystka mieszkająca i tworząca w Choroszczy urodziła się 12 sierpnia 1986 roku w Lidzbarku Warmińskim. Jest absolwentką Państwowego Liceum plastycznego w Olsztynie na kierunku ceramiki artystycznej oraz Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Dyplom uzyskała z malarstwa. W swoim dorobku ma uczestnictwo w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jej prace można było podziwiać między innymi w białostockiej Galerii Marszand, warszawskiej Żywej Galerii Stalowej, gordzieńskiej Galerii U Majstra (Białoruś), choroszczańskiej Galerii w Centrum Kultury czy w ramach Project Art. Gallery w takich miastach jak Warszawa i Poznań. Była też uczestniczką targów sztuki Art Fresh Festiwal organizowanych przez American Friends of Warsow. Jej prace znajdują się kolekcjach prywatnych w całej Polsce.

Szczegółowy opis wystawy na stronie Lidzbarskiego Domu Kultury

Więcej o artystce możecie przeczytać tutaj

Cieszymy się że choroszczańska artystka jest doceniana poza naszą gminą. Pani Darii życzymy dalszych sukcesów i spełnienia na kulturalnych szlakach.

 

fot. wystawa plenerowa „Szeptem”, Choroszcz 2020.

Dodaj komentarz