Jutro uroczystość Bożego Ciała – będzie transmisja TV z Choroszczy

Już jutro Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w choroszczańskim kościele odbędą się o godz. 7.00, 11.00 i o godz. 18.00. Głowna Eucharystia z tradycyjną procesją odbędzie się o godz. 11.00 z racji na transmisję na żywo przez Telewizję Polonia i pierwszy program Telewizji Polskiej.

W tym roku z racji na limit czasowy, / bowiem całość uroczystości skończyć się ma do godz. 13.00 / pójdziemy za Panem Jezusem ulicami opasującymi Rynek 11 listopada. W poszczególnych rogach rynku będą 4 ołtarze. Zachęcamy wszystkich do podążania za Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Bowiem istotą procesji Bożego Ciała jest uwielbienie Jezusa Chrystusa, który stał się człowiekiem, a następnie został z nami pod postaciami chleba i wina. Wierni idąc za krzyżem chcą obwieścić całemu światu miłość Zbawiciela. Na początku są chorągwie i feretrony z przedstawieniami świętych, którzy już doszli do nieba, następnie niesiony jest w monstrancji Pan Jezus, ukryty pod postacią chleba. Jezus Eucharystyczny niesiony jest pod baldachimem, który symbolizuje Boży majestat. Baldachim otoczony jest lampionami, w których znajdują się świece. Tak jak to ma miejsce zawsze na ołtarzu. Dlatego jeśli obok nas niesiony jest Najświętszy Sakrament – zawsze przyklękamy. Przyklękniecie jest oddaniem hołdu dla Pana Wieków, który będzie nas sądził w Dniu Ostatecznym. W czasie procesji Bożego Ciała nie powinniśmy być widzami, ale śpiewając pieśni Eucharystyczne mamy nabożnie podążać za Jezusem naszym Zbawcą i Panem.


Choroszczańskie uroczystości Bożego Ciała będą transmitowane przez Telewizję Polską. Dnia 16 czerwca 2022 roku odbędzie się transmisja na antenie TVP1 oraz TVP Polonia. Kanał ten poza Europą dociera do wielu zakątków świata takich jak obie Ameryki czy Australia.  Tego typu transmisje zazwyczaj ogląda około 10 milinów osób.

Warto do obejrzenia zaprosić mieszkańców, którzy wyjechali z Chroszczy, bliskich i przyjaciół. To będzie dobra okazja do zobaczenia rodzinnych stron.

ONLINE UROCZYSTOŚCI MOŻNA OBEJRZEĆ NA STRONIE TVP POLONIA (KLIKNIJ TUTAJ)

Źródło i zdjęcie: Parafia w Choroszczy

W związku z Obchodami Święta Bożego Ciała i przygotowaniem transmisji zostanie zamknięty ruch na Rynku 11 Listopada. Zamknięcie Rynku nastąpi w 15 czerwca (środa) o godzinie 12:00 i potrwa do 8:00 w dniu 17 czerwca (piątek).

Dodaj komentarz