Jakub Grabowski (Quebonafide) wystąpi na Dniu Ogórka w Kruszewie?


W sieci pojawiło się zdjęcie z koszulką „koncertową” Jakuba Grabowskiego, znanego jako jako Quebonafide. Jak możemy przeczytać na „Wikipedii” – jest to polski raper, piosenkarz, autor tekstów. Członek duetów Yochimu oraz Taconafide. Założyciel wytwórni QueQuality. Muzyk sprzedał w Polsce ponad 500 tys. płyt co czyni go jednym z najlepiej sprzedających się raperów w Polsce.

Największy sukces osiągnął wspólny album z Taco Hemingwayem pt. Soma 0,5 mg, który rozszedł się w ponad 150 tys. egzemplarzy. Sukces odniósł również solowy album Egzotyka, który również rozszedł się w ponad 150 tys. egzemplarzy. Jego albumy wielokrotnie zdobywały status platynowych, złotych oraz diamentowych płyt dzięki czemu znajduje się w czołówce listy najlepiej sprzedających się polskich raperów w historii. Raper jest twórcą takich przebojów jak „Candy”, „Bubbletea” czy „Tamagotchi”.

Pięciokrotnie nominowany do nagrody Fryderyków, w tym raz laureat w kategorii Album roku hip-hop za płytę Soma 0,5 mg. W 2018 album Egzotyka został nominowany do nagrody Bestsellerów Empiku w kategorii Muzyka polska.


Na koszulce jako ostatni występ wskazane jest KRUSZEWO oraz data 4 września. Jakub Grabowski ponadto na swoim Twitterze wspomniał, że wystąpi na Dniach Ogórka. Łącząc kropki wygląda na to, że będziemy mogli zobaczyć go w Kruszewie podczas tegorocznego Dnia Ogórka, który jest planowany właśnie 4 września. 

Jaki repertuar zaprezentuje Jakub Grabowski? Wydaje się, że nie będą to jego kawałki jako „Quebonafide” – usłyszymy inne piosenki w autorskim wykonaniu. Czy będzie to „Zielony Ogórek” w nowej odsłonie? Dowiemy się za trzy tygodnie! Przejrzeliśmy koncerty oznaczone na koszulce, w Murowanej Goślinie było tak:

1 komentarz do “Jakub Grabowski (Quebonafide) wystąpi na Dniu Ogórka w Kruszewie?”

Dodaj komentarz