Izbiszcze zdobywcą Pucharu Ligi

W niedzielę 26 listopada na Stadionie Miejskim w Choroszczy został rozegrany finał 22. edycji Pucharu Ligi. W tym roku w finale spotkały się: najlepsza drużyna ligi i obrońca pucharu Ligi Izbiszcze oraz najsłabsza drużyna rozgrywek ligowych: Konkret Porosły, która miała przecież w drugiem połówce roku „patent” na Izbiszcze wygrywając dwa mecze (w lidze i grupie pucharu ligi). Zapowiadaliśmy finał jako niezwykle ciekawe spotkanie i takie faktycznie było.

Podczas listopadowych finałów Pucharu Ligi praktycznie zawsze było zimno ale wczoraj piłkarze wybiegli na całkowicie zaśnieżoną płytę stadionu w Choroszczy. 

Wynik meczu finałowego nie był niespodzianką, wygrały faworyzowane Izbiszcze ale drużyna Konkretu Porosły postawiła twarde warunki i mecz zakończył się zwycięstwem Izbiszcz 3-2. Dla drużyny zielono-czarnych było to 9 zwycięstwo w Pucharze Ligi. Dodatkowo Izbiszcze w tym roku wygrały wszystko co było do wygrania na arenie gminnych zmagań piłkarskich: Turniej Halowy, Turniej Otwarcia Sezonu, Ligę i wczoraj Puchar Ligi – gratulacje!

Nie było jeszcze drużyny, która zgarnęłaby cztery gminne trofea w jednym roku! Wcześniej w 2006 trzy trofea wygrały również Izbiszcze (nie było wtedy jeszcze turnieju halowego). W 2000 roku gdy nie było jeszcze turnieju halowego i pucharu ligi dwa trofea zdobył LZS Choroszcz (liga i puchar ligi). Kolejne zmagania na świeżym powietrzu i dużych boiskach na wiosnę.

Dodaj komentarz