Horyzonty Choroszczy – to już 2 lata

Dziś, 1. kwietnia mamy podwójny powód do świętowania. Dokładnie dwa lata temu powstał portal Horyzonty Choroszczy. Wczoraj dostaliśmy od Was wspaniały prezent, czyli nasze konto na Facebooku ma 2 tysiące obserwujących. Dziękujemy Wam, że wspólnie z nami tworzycie ten portal.

Jakie to były dwa lata? Bardzo intensywne, miejscami trudne ale zawsze pełne wiary, że to co robimy jest ważne i potrzebne w naszej małej ojczyźnie. Na Horyzontach przez przez ten czas pojawiły się 1622 artykuły. To średnio 4 dziennie. Pozyskiwanie informacji nie ułatwia nam Urząd Miejski i jednostki podległe, które nie odpowiadają na nasze pytania, albo odpowiadają gdy temat się już dezaktualizuje. To też personalne ataki, jakby chociaż nie wybranie na ławnika Redaktora Naczelnego Horyzontów (mimo, iż miał 8. letnie doświadczenie, pozytywną opinię merytoryczną oraz było na to miejsce zapotrzebowanie). Mimo to staramy się jak najlepiej dbać o to, byście mieli dostęp do najlepszych i obiektywnych informacji.

Aktualnie w redakcji znajdują się 4 osoby. Wojtek, Magda, Łukasz i Przemek. Oprócz nas Horyzonty wspiera wiele osób, niektóre oficjalnie inne zaś mniej jawnie, co rozumiemy bo mogłyby mieć kłopoty w swoich miejscach pracy (urząd i instytucje z nim powiązane). To też informacje od Was, które dają nam tematy do opisywania. Jesteśmy też w stałym kontakcie z innymi mediami lokalnymi, z którymi współpracujemy, dzielimy się doświadczeniami i wiedzą. To wszystko po to, żeby wszystkie informacje docierały do mieszkańców.

Wiemy, że jednym z miejsc w Choroszczy gdzie nieustannie śledzi się to co piszemy, jest budynek przy Dominikańskiej 2. Odbieramy to jako pewnego rodzaju docenienie naszej działalności, bo to znaczy, że to o czym piszemy choć zarząd gminy i Rada tego nie przyznają, to jednak źródło informacji o Waszych problemach i potrzebach.

Dziękujemy Wam za te dwa lata, dla nas to godziny społecznej pracy często po nocach lub wcześnie rano, ale wiemy że ta praca jest potrzebna by w naszej małej społeczności żyło się lepiej każdemu. Tak naprawdę to też Was sukces, czytacie, pomagacie, udostępniacie, wspieracie. To bardzo wiele dla nas znaczy. Zapraszamy również do współpracy, jeżeli chcecie dołączyć do redakcji dajcie znać. Każda pomoc się przyda. Razem możemy więcej!

Redakcja HoCho

Dodaj komentarz