#Głosujęnakobiety – ruszyła kampania preferencyjna. Też możesz wziąć w niej udział

„Kampania #głosujęnakobiety jest inicjatywą oddolną, grupy kobiet z województwa podlaskiego, wywodzących się z różnych środowisk, którym na sercu leży dobro naszego regionu.

Kobiety stanowią ponad połowę populacji, tymczasem reprezentacja w organach samorządu terytorialnego nawet nie zbliża się do tej proporcji. Czas to zmienić. Czas wypełnić lukę informacyjną, która skutecznie przeszkadza w optymalnym zarządzaniu naszymi miastami, miasteczkami, gminami, powiatami i województwem.

Na listach wyborczych komitetów zarejestrowanych na terenie naszego województwa znalazło się wiele kompetentnych, doświadczonych i sprawczych kobiet. Wystarczy na nie zagłosować.

Kampania #głosujęnakobiety nie ma na celu dyskryminacji mężczyzn, nie da się bowiem dyskryminować grupy posiadającej większą władzę niż grupa wspierana przez kampanię, która pomimo większej populacji, jest niedoreprezentowana w organach władzy.

Kampania #głosujęnakobiety ma na celu zwrócenie uwagi, że warto zapoznać się z listami kandydatów i kandydatek właściwych dla danego okręgu, żeby sprawdzić, co sobą reprezentują, jakie mają doświadczenie zawodowe i społeczne, czy już czegoś dokonały, czy też robią to z entuzjazmem po raz pierwszy. W związku z faktem, że pierwsze miejsca na większości list stanowią mężczyźni, warto zerknąć nieco niżej. Mężczyźni znaleźli się na pierwszych miejscach – zwanych potocznie „biorącymi”, czyli zwiększających szansę bycia wybranym – nie bez przyczyny: listy te w przeważającej liczbie przypadków układają mężczyźni.

Kampanię #głosujęnakobiety wymyśliły i prowadzą kobiety silne, sprawcze, zaangażowane społecznie i przedsiębiorcze, które są absolutnie pewne, że udział kobiet w zarządzaniu jednostkami samorządu terytorialnego jest niezbędny, a aktualnie niedoceniany, ponieważ kobiety są silne, sprawcze, zaangażowane społecznie i przedsiębiorcze.

Inicjatorkami Kampanii #głosujęnakobiety są kobiety niekandydujące do organów samorządu terytorialnego, wspierane przez kobiety – kandydatki.

Wszystkie kandydatki, które chcą wesprzeć i uczestniczyć w Kampanii #głosujęnakobiety z terenu województwa podlaskiego prosimy o przesłanie maili ze zgłoszeniem i wskazaniem swoich numerów telefonów, na adres mailowy glosujenakobiety2024@gmail.com, co ułatwi kontakt i bieżące informowanie o podejmowanych akcjach i zapraszanie do wzięcia w nich udziału.

Mile widziane będzie także umieszczenie w mediach społecznościowych logo Kampanii, np. poprzez umieszczenie go w tle za zdjęciem profilowym na fb.

Nie wspiera nas żadna partia, a same nie damy rady zawalczyć z ogromnymi bilbordami ze zdjęciami mężczyzn ze wszystkich opcji politycznych.  Potrzebujemy Waszego wsparcia, żebyśmy mogły efektywnie wesprzeć kobiety w ich drodze do samorządu. Na fb założyłyśmy zrzutkę, gdzie możecie wpłacać nawet drobne kwoty, którą pomogą nam dotrzeć do jak największej liczby wyborców z naszą akcją wsparcia kobiet kandydujących w wyborach samorządowych 2024 r.

Zrzutka na akcję.

Jeżeli chcesz wesprzeć Kampanię #głosujęnakobiety możesz w witrynie swojego sklepu, gabinetu, salonu, biura, na swoim ogrodzeniu umieścić plakaty akcji, które od 6 marca 2024 r. będą dostępne do pobrania pod adresem Warszawska 50.

Do zobaczenia w różnych miejscach województwa podlaskiego, a 7 kwietnia 2024 r. – przy urnach wyborczych, gdzie każda z nas #głosujenakobiety.”

Zachęcamy do śledzenia akcji na stronie FB Głosuję na Kobiety oraz na stronie głosujenakobiety2024.pl

Źródło: głosujenakobiety2024.pl

graf. Magdalena Talmon (glosujenakobiety2024@gmail.com)

Dodaj komentarz