Witajcie w naszym filmie – spotkanie Gazety Dzieci

W czwartek 11 kwietnia 2024 w choroszczańskim centrum kultury odbyło się spotkanie Gazety Dzieci. W jego ramach młode osoby i ich rodziców odwiedzili niesamowicie goście. Było to profesor Ambroży Kleks, Wilkus oraz scenarzysta najnowszego filmu na motywach powieści Jana Brzechwy – Krzysztof Gureczny. Podczas spotkana była też obecna artystka społeczna, pomysłodawczyni Gazety Dzieci Jaśmina Wójcik. Każdy mógł nabyć najnowszy numer Gazety Dzieci.

Podczas spotkania Krzysztof Gureczny opowiadał czym zajmuje się scenarzysta, jak powstaje film oraz gdzie kręcono najnowszą „Akademię Pana Kleksa”. Uczestnicy i uczestniczki spotkania dowiedzieli się też jak nagrywano sceny, jak robiono efekty specjalne oraz jak bułgarskie studio filmowe stało się Nowym Jorkiem. Na spotkaniu dzieci wraz z gościem stworzyły własną historię. Nie zabrakło też pytań od młodych redaktorów i redaktorek. Krzysztof Gureczny podzielił się informacją, że na koniec roku będzie można zobaczyć kolejną część przygód Ady Niezgódki i Pana Kleksa.

Spotkanie ze scenarzystą to niejedyna atrakcja tego wydarzenia. Towarzyszyli mu Pan Kleks oraz Wilkus mający oryginalny kostium używany w filmie. Dzieci mogły się dowiedzieć między innymi jak zostały zrobione świecące oczy Wilkusów oraz ile waży. Ta dwójka miała również ważną rolę podczas całego wydarzenia. Prezentowali oni eksperymenty chemiczne, które w pewien sposób przypominały czary. Robili to na przemian z opowieścią głównego gościa, co sprawiło że dzieci nie miały czasu się znużyć i znudzić. Na zakończenie wykonano wspólne zdjęcie.

Gazeta Dzieci to projekt warszawskiej artystki Jaśminy Wójcik. W ramach jego powstaje pismo pisane przez dzieci dla dzieci. W projekt są zaangażowane szkoły i instytucje kultury. Wśród nich znalazło się Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Choroszczy. Zachęcamy Was do śledzenia działań gazety dzieci na jej stronie.

Dodaj komentarz