Futrzasta sztuka w Wasilkowie – wernisaż wystawy Julii Stocker

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie zaprasza na wernisaż wystawy grafik Julii Stocker pt. ,,Czy to zwierzę? Czy to człowiek?”. Otwarcie odbędzie się w piątek 31 maja 2024 roku o godz. 18:00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie (Żurawia 13). Wystawę będzie można oglądać do 18 czerwca 2024 roku.

Na wystawie zobaczymy grafiki w stylu furry art wykonane na telefonie.

Furry art – jest to sztuka, której głównym motywem jest tworzenie i rysowanie antropomorficznych postaci zwierząt. Potocznie zwana jest „futrzaną sztuką”, której twórcy i fani skupiają się w tak zwanym fandomach (grupach fanowskich).

Digital art – Sztuka cyfrowa, którą wykonuje się na takich urządzeniach jak telefon, tablet, tablet graficzny i komputer.

Julia Stocker, 19-letnia uczennica Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Białymstoku w klasie fotograficzno-multimedialnym, której pasją są szeroko pojęte działania twórcze. Rysuje głównie na telefonie, a także na tablecie graficznym, ale tworzenie na tradycyjnym papier nie sprawia jej kłopotu. W jej twórczości spotykamy się popularnym wśród wielu młodych ludzi nurtem Furry (sztuka futrzasta).

Mat. pras. org.

Dodaj komentarz