Filmowy Dzień Dziecka w Kinie Forum

Początek czerwca należy do Was, drogie Dzieci! Rodzicom wypiszcie usprawiedliwienie, by mogli urwać się wcześniej z pracy, nauczycielom zasugerujcie przełożenie kartkówki na przyszły tydzień i spotkajmy się wszyscy w Kinie Forum! 

Zapraszamy najmłodszych i tych nieco starszych Widzów na specjalne pokazy filmowe z okazji Dnia Dziecka! Udamy się razem na przyjęcie urodzinowe Królika Karola, który właśnie kończy 5 lat, a później przeżyjemy przygodę z dziką bandą 12-latków pragnących wysadzić w powietrze fabrykę, która od lat zanieczyszcza ich rzekę. Jesteście gotowi na niezapomniany Dzień Dziecka?

Każdy pokaz umilimy Wam słodkim poczęstunkiem i łamigłówkami od Rudego z DrTusz!

Widzów, którzy nie zdążą dotrzeć do nas 1 czerwca zapraszamy na niedzielny seans filmu „Najlepsze urodziny Królika Karola”, podczas którego również zadbamy o celebracyjną atmosferę!

NAJLEPSZE URODZINY KRÓLIKA KAROLA– pokaz przedpremierowy
1 czerwca 2023, godz. 14:30
4 czerwca, godz. 13:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: w kasie kina: 20 zł/normalny, 17 zł/ulgowy (emeryci, uczniowie, studenci),  16 zł/”rodzinny” (min. 3 os.), online – bilet kupiony na stronie bilety.bok.bialystok.pl: 16 zł
wiek: 4+

DZIKA BANDA – w ramach 14. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego
1 czerwca 2023, godz. 11:00
1 czerwca 2023, godz. 16:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 18 zł / w kasie kina, 16 zł / online: bilety.bok.bialystok.pl

Najlepsze urodziny Królika Karola
Best Birthday Ever
reż. Michael Ekbladh, Niemcy, Niderlandy, Szwecja, 2021, 70′, dubbing, animacja
4+

Sto lat Karol! Nadszedł wyczekiwany dzień dla Królika Karola – wreszcie kończy 5 lat. Huczne świętowanie urodzin stoi jednak pod znakiem zapytania. Czy przyjęcie odbędzie się zgodnie z planem?

Spotkanie z przyjaciółmi, łowienie ryb z tatą i jedzenie tortu marchewkowego – to wszystko planował Królik Karol w swój wielki dzień. W końcu piąte urodziny obchodzi się raz w życiu! Rodzice nie poświęcają mu jednak tyle uwagi, co kiedyś, odkąd na świat przyszła jego młodsza siostra. Gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń mama i tata muszą go opuścić, postanawia uczcić święto po swojemu. Wyprawa u boku przyjaciółki Moniki i jej wesoło merdającego psa przeradza się w wielką przygodę! Spotkają w lesie żaby, ślimaka i lisa o niekoniecznie dobrych zamiarach. Podczas wędrówki Karol zrozumie, kim są przyjaciele i rodzina – to będą jego najlepsze urodziny!

Pełna radości animacja dla najmłodszych na podstawie książek uwielbianej Rotraut Susanne Berner to idealna okazja do wspólnego świętowania!

Dzika banda (La Petite bande)
reż. Pierre Salvadori
Francja 2021, 106′
obsada: Paul Belhoste, Mathys Clodion-Gines, Aymé Medeville

Czwórka 12-letnich uczniów podejmuje się szalonego wyzwania – chce wysadzić w powietrze fabrykę, która od lat zanieczyszcza ich rzekę. Niestety w nowo powstałej bandzie nieporozumienia są częste, a próby dojścia do porozumienia spełzają na niczym. Dla znalezienia równowagi dzieci zaprzyjaźniają się z odrzuconym i samotnym Aimé. Pięciu wspólników, podekscytowanych ogromem swojej misji, przeżyje przygodę, która całkowicie ich przerośnie.

Dodaj komentarz