FC Zastawie najlepsze w Horyzontowym Turnieju Beach Soccera

Dzisiaj wspólnie ze Stowarzyszeniem Lambada Choroszcz oraz Pracownią Artystyczną DOBRY CZAS zorganizowaliśmy „piaskowe” przedpołudnie nad Kominowym Bajorem. Pomysł na tą imprezę wypadł bardzo spontaniczne. Jednego wieczora postanowiliśmy doprowadzić do porządku zaniedbane boisko do Beach Soccera, podczas jego sprzątania (2 lipca) zrodził się pomysł organizacji Turnieju Beach Soccera. Dziękujemy w tym miejscu pracownikom Urzędu Miejskiego w Choroszczy za uprzątnięcie zebranego przez nas zielska oraz wykoszenie dodatkowego terenu za piłkochwytami boiska.

Od pomysłu do realizacji minął niecały tydzień, wielka zasługa też w tym sponsorów, którym wystarczyło tylko słowo i włączyli się do akcji. Dziękujemy Adamowi Masłowskiemu ze sklepu budowlanego PLUS, Leszkowi Rajczukowi ze sklepu Chorten, Pawłowi Sokołowi z firmy Falcon Energy i Piotrowi Nartowiczowi z Ambasady Snu. Wasze wsparcie bardzo ułatwiło nam organizację tego wydarzenia.

fot. Tomasz Grynasz

 

Teraz już o samych zmaganiach piłkarskich. Do rywalizacji zgłosił nam się 5 drużyn, które zagrały systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja, która trwała od godziny 9:30 do 13:30 przyniosła wiele emocji, a terminarz się tak ułożył, że ostatnie spotkanie było meczem finałowym bowiem ekipy FC Zastawie i Poturbowani Weekendem do ostatniego meczu przystępowały z kompletem zwycięstw. To spotkanie było niezwykle zacięte – na dwie minuty przed końcem meczu Poturbowani Prowadzili 3-1 ale w końcówce FC Zastawie doprowadziło do remisu i o końcowych rozstrzygnięciach zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Zastawia. Trzecie miejsce zajęła drużyna Izbiszcz, czwarte Lambada Choroszcz, a piąte najmłodsza ekipa turnieju: Chłopaki z 15. 

We wręczeniu medali i pucharów Wojciechowi Jastrzębskiemu pomagały dziewczęta z Akademii Piłkarskiej Lambada Girls. Dziewczęta także wcześniej rozegrały, krótki sparingowy mecz z męską częścią Lambady wygrywając 2-1. 

Uczestnicy turnieju poprosili nas abyśmy podczas tych wakacji zorganizowali jeszcze kolejne wydarzenia nad Kominowym Bajorem – z pewnością więc ich wysłuchamy i to nie koniec Horyzontowych wakacji – będzie turniej siatkówki plażowej oraz drugi turniej Beach Soccera – śledźcie nasze strony!

Wydarzeniem towarzyszącym dzisiejszemu turniejowi były rodzinne warsztaty w budowaniu figur z piasku – o tym relacja będzie jutro! 

Komplet wyników: FC Zastawie – Chłopaki z 15 3-2, Lambada Choroszcz – Izbiszcze 1-3, Poturbowani Weekendem – Chłopaki z 15 5-2, FC Zastawie – Lambada Choroszcz 4-1, Poturbowani Weekendem – Izbiszcze 4-2, Chłopaki z 15 – Lambada Choroszcz 0-5, Izbiszcze – FC Zastawie 2-4, Poturbowani Weekendem – Lambada Choroszcz 1-0, Izbiszcze – Chłopaki z 15 5-1, Poturbowani Weekendem – FC Zastawie 3-3 (k. 1-3)

WSZYSTKIE ZDJĘCIA NA NASZYM FB – LINK PONIŻEJ

GALERIA ZDJĘC Z TURNIEJU NA NASZEJ STRONIE NA FB

Dodaj komentarz