„Efemeryczność” – nowa wystawa w choroszczańskim Centrum Kultury

Od 22 kwietnia 2024 roku w przestrzeni wystawienniczej Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy można oglądać wystawę fotografii i poezji Ewy Iwony Nowik, zatytułowaną „Efemeryczność”. Wystawa prezentuje 29 fotografii wydrukowanych na płótnie, którym towarzyszą wiersze i refleksje samej autorki.

Ewa Iwona Nowik, urodzona w 1966 roku w Szczecinie, na co dzień nauczycielka bibliotekarka, od ponad trzydziestu lat propaguje wiedzę z zakresu bibliotekoznawstwa, literatury, czytelnictwa i sztuki, działając także jako kulturotwórczyni w sferze bibliotecznej. Od dziesięciu lat pełni funkcję dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Olsztynie na kierunku Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa, specjalizując się w Biblioterapii.

Zarówno z powodów zawodowych, jak i osobistych, autorka wystawy od dawna fascynuje się słowem. Słowo pisane oraz otaczająca przyroda stanowią dla niej bodziec do podejmowania twórczych działań w dziedzinie makrofotografii i poezji, które również służą jej rozwojowi osobistemu.

Fotografia dla niej to subiektywne spojrzenie na emocje, które uwiecznia w zatrzymanych kadrach. Światło malowane na płótnie pracy uzupełniają się w dialogu z poezją, tworząc atmosferę przenikania, inspiracji i wzajemnego poruszenia. Uchwycone ulotne chwile i niezauważalne emocje zapisane w słowach są niepowtarzalne, delikatne i efemeryczne.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy, która jest czynna do 15 maja w godzinach otwarcia M-GCKiS w Choroszczy. Ponadto, informujemy, że w ostatnim dniu wystawy, tj. 15 maja (środa), o godzinie 17:00, odbędzie się uroczysty finisaż oraz spotkanie z autorką.

 

Na podst. tekst. M-GCKiS, kultura.choroszcz.pl

graf. M-GCKiS (kultura.choroszcz.pl)

Dodaj komentarz