Dziewczęta z Choroszczy piszą wielką historię

Wczoraj odbył się pierwszy dzień ogólnopolskich finałów turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. To co zrobiły dziewczęta z akademii prowadzonej przez Stowarzyszenie Lambada Choroszcz to jest coś wielkiego! Godnie reprezentują swoją Szkołę Podstawową w Choroszczy i całą naszą gminę. 

Młodsza drużyna SP Choroszcz U-10 zaczęła od wygranej 6-2 z SP Nadarzyn, następnie pokonała 6-1 PSP Popielów i na koniec 2-0 wygrała z SP Zwierzewo. Takie wyniki oznaczają kompletów punktów, pierwsze miejsce w grupie B i pewny awans do najlepszej ósemki turnieju. Dodatkowo Milena Garbowska walczy w klasyfikacji najlepszych strzelczyń, ma 7 bramek i traci jedną do liderek. 

Starsza drużyna U-12 zaczęła od porażki 2-3 z SP Komorów, następnie 3-2 pokonała SP Przodkowo, a w ostatnim meczu wygrała 1-0 z SP Bystrzejowice Pierwsze. 6 punktów dało 2 miejsce w grupie J i również awans do najlepszej ósemki. 

W skrócie:

Eliminacje powiatowe: Mistrzynie powiatu U-8, U-10 i U-12
Finały wojewódzkie: Mistrzynie województwa U-8, U-10 i U-12
Finały krajowe: awans do najlepszej ósemki U-10 i U-12

Strach pomyśleć co będzie dzisiaj!

To jest po prostu magia! Ciężka praca na treningach z trenerem Mariuszem Gałczykiem i Szymonem Garbowskim przynosi efekty i jutro dziewczęta czekają kolejne mecze w „górnej drabince” rozgrywek. Relacje będą prowadzone na stronie FB Lambady Choroszcz.  

Plan gier na czwartek jest następujący:

Drużyna U-10 w ćwierćfinale o godzinie 11:00 (boisko nr 2) zagra z SP nr 1 w Rumii. Rywalki zajęły 2 miejsce w grupie A zdobywając 4 punty. Następnie zagrają z SP Długołęka lub SP Leopoldów. 

Drużyny U-12 w ćwierćfinale o godzinie 11:30 (boisko nr 2) zagrają z SP Krasne. Rywalki wygrały grupę I z kompletem zwycięstw. Następnie zagrają z SMS Katowice lub SP nr 8 Krotoszyn. 

W tym miejscu chcielibyśmy również pogratulować pozostałym drużynom z województwa podlaskiego. Chłopcy w kategorii U-10 z SP nr 5 Suwałki oraz w kategorii U-12 z ZSP nr 2 w Białymstoku wygrali swoje grupy i również będą grać w ćwierćfinałach. 

Dziewczęta! Jeszcze raz gratulacje, Szkoła Podstawowa w Choroszczy, którą reprezentujecie oraz cała społeczność Choroszczy i gminy jest z Was DUMNA! 

Trzymamy za Was dzisiaj kciuki, i tak wykręciliście magiczny wynik ale trzeba marzyć i walczyć dalej! Stadion Narodowy czeka, a żeby tam się dostać trzeba jeszcze wygrać po dwa spotkania.

Źródło: Lambada Choroszcz

Dodaj komentarz