Dziewczęta z Lambady / SP Choroszcz potrójnymi mistrzyniami województwa Pucharu Tymbarku

Z sukcesem przeszły eliminacje powiatowe, w poniedziałek w kategorii U-12 wywalczyły mistrzostwo województwa, wczoraj w ślady starszych koleżanek poszły młodsze dziewczęta z kategorii U-10 i U-8. O kim mowa? O młodych piłkarkach trenujących w Akademii Lambady Choroszcz, które wystąpiły w wojewódzkich finałach Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. O finałach powiatowych pisaliśmy TUTAJ, a o pierwszym dniu finałów wojewódzkich TUTAJ.

W poniedziałek 21 maja przepustkę na finał ogólnopolski w Warszawie wywalczyły najstarsze piłkarki reprezentujące Szkołę Podstawową w Choroszczy w kategorii U-10. Wczoraj, we wtorek 22 maja w Łomży odbyły się finały wojewódzkie w kategorii U-10 i U-8. 

Zacznijmy od najmłodszych dziewcząt U-8. Zmagania tej kategorii wiekowej oglądało się z największym uśmiechem na twarzy. Choroszczańskich dziewcząt było 5, czyli przez cały turniej grały bez zmian – tym większa chwała za to co osiągnęły! W fazie grupowej nasze SP Choroszcz pokonało 3-2 SP nr 3 Białystok i 11-0 SP ze Słobódki. W półfinale okazały się lepsze od SP nr 5 w Łomży 4-1, a w wielkim finale zmierzyły się ponownie ze SP Białystok, w której grały najmłodsze zawodniczki Włókniarza Białystok. Tym razem 7-1 dla adeptek choroszczańskiej akademii! Dziewczęta okazały się najlepsze w województwie ale są jeszcze zbyt młode aby jechać na finały ogólnopolskie, które są przewidziane dla kategorii U-10 i U-12. Dodatkowym wyróżnieniem było wywalczenie przez Ewę Bilokin tytułu królowej strzelczyń. 

Skład: Aleksandra Glińska – Ewa Bilokin (22 bramki), Emilia Glińska (1 br), Zuzanna Sakowska, Helena Komła (2 br)

Czas na „średnią” kategorię wiekową U-10. Tutaj trenerzy Akademii Lambada Girls nie ukrywali, że tutaj byli w miarę spokojni o wyniki i tak też się stało. Dziewczęta SP Choroszcz łącznie strzeliły wczoraj 32 bramki i nie straciły ani jednej. W fazie grupowej wygrały 13-0 z SP Niedźwiadna i 7-0 z SP w Łomży. W półfinale pokonały 9-0 SP Rosochate, a w wielkim finale ponownie pokonały, tym razem 3-0 SP w Łomży. W tej kategorii królową strzelczyń została Milena Garbowska. 

Skład: Magda Świderska – Hanna Krysiewicz (3 br), Nikola Mikulska (3 br), Julia Borowska-Beszta, Martyna Okruszko, Milena Garbowska (17 br), Zofia Bogdan, Łucja Krysiewicz (4 br), Marina Malinowska (5 br)

Na zakończenie dziewczęta otrzymały okazałe puchary, medale i upominki. Finały ogólnopolskie odbędą się w czerwcu. Dwie drużyny złożone z Lambadowiczek będą reprezentować Choroszcz w kategoriach U-10 i U-12, są wśród 16-stu najlepszych drużyn w Polsce. Choroszcz jest z Was dumna! 

Jak ogromny jest to sukces naszej choroszczańskiej piłki nożnej nie trzeba specjalnie mówić. Łączny bilans bramkowy trzech drużyn na dwudniowych finałach wojewódzkich w Łomży to 99 bramek strzelonych (+2 karne) i tylko 6 straconych. 

Wojciech Jastrzębski, prezes Lambady Choroszcz: Dziękuję Szkole Podstawowej w Choroszczy za współpracę przy tegorocznym turnieju, bez Waszej pomocy: dyrekcji i nauczycieli dziewczęta nie miałyby szansy wystąpić w turnieju. Dziękuję także dla Gminy Choroszcz za zapewnienie transportu do Łomży. Gratulacje należą się również sztabowi szkoleniowemu Lambady Choroszcz – to dzięki Wam dziewczęta podnoszą swoje piłkarskie umiejętności. Teraz 19 dziewcząt z obu kategorii wiekowych będzie mogło przeżyć piękną przygodę na czerwcowych ogólnopolskich finałach, piszecie piękną historię. Dla takich chwil warto poświęcać swój czas. Pamiętajcie, że warto wspierać dzieci i młodzież na każdym poziomie, to procentuje! Warto to robić dla ich uśmiechów – są bezcenne! 

WIĘCEJ ZDJĘC NA STRONIE LAMBADY CHOROSZCZ (TUTAJ)

Dodaj komentarz