Dziewczęta podwójnymi mistrzyniami województwa!

W dniach 7-8 maja w Łomży odbyły się wojewódzkie finały Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Wzięły w nich udział cztery drużyny z Choroszczy: trzy dziewczęce i jedna chłopców reprezentując Szkołę Podstawową w Choroszczy. Do Łomży piłkarki i piłkarze udali się pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego Mariusza Dzienisa i Kamili Reduty-Chmielewskiej oraz klubowego trenera Lambady Mariusza Gałczyka. O eliminacjach powiatowych pisaliśmy TUTAJ.

Dziewczęta trenujące w akademii piłkarskiej dziewcząt prowadzonej przez Stowarzyszenie Lambada Choroszcz mają znakomite wspomnienia z Pucharu Tymbarku. Teraz również wszystkie dziewczęta uczestniczące w turnieju trenują w akademii Lambada Girls. Wygrywały finały wojewódzkie w 2022 roku (U-10) oraz w 2023 roku (U-8, U-10 i U-12) i łącznie trzy drużyny były w latach 2022-2023 na finałach ogólnopolskich w Warszawie. 

Zacznijmy od najmłodszych dziewcząt U-8, które rozegrały 6 meczów systemem „każdy z każdym”. Dla najmłodszych finał wojewódzki był ostatnim etapem rozgrywek. Wygrały cztery: 4-1 ze Słobódką, 3-2 z SP4 Suwałki, 4-3 z SP2 Łomża i 7-0 z Rosochatem oraz uległy 0-7 Brańskowi i 0-4 szkole „Ster” z Białegostoku. Te wyniki dały znakomite 3 miejsce! Helena Komła została wybrana najlepszą bramkarką – gratulacje! Wynik jest tym bardziej godny pochwały gdyż dziewczęta wszystkie mecze grały bez zmian! 

Skład U-8 : Helena Komła (11 bramek), Zuzanna Sakowska (2 bramki), Maja Mazur, Weronika Modzelewska (4 bramki), Emilia Zaleska (1 bramka)


W kategorii U-10 dziewczęta w fazie grupowej wygrały 6-0 z Łomżą i 13-0 z Grajewem – dało to awans do grupy finałowej gdzie wygrały 2-1 z Suchowolą i 6-0 z Jeziorkiem. Z kompletem zwycięstw dziewczyny wygrały swoją kategorię wiekową. Ewa Bilokin z 15 bramkami została ponadto królową strzelczyń – GRATULACJE!

Skład U-10: Matylda Hołownia, Martyna Okruszko, Yeva Bilokin (15 bramek), Łucja Krysiewicz (5 bramek), Aleksandra Glińska, Emilia Glińska, Emilia Krajewska, Joanna Kondraciuk, Zofia Bogdan (7 bramek). 

Zdjęcia U-8 i U-10 dziewcząt:


Dziewczęta najstarszej kategorii U-12 w fazie grupowej trafiły na Szumowo i Brańsk ale tylko ta druga drużyna dotarła do Łomży. Na rozgrzewkę nasze dziewczyny wygrały 16-1 i pewnie awansowały do fazy Pucharowej. W ćwierćfinale zmierzyły się z SP52 Białystok wygrywając 7-0, w półfinale również 7-0 pokonały SP2 Łomża, a w wielkim finale zmierzyły się z Piątnicą i wygrały 2-0! Milena Garbowska została najlepszą strzelczynią turnieju (17! bramek), a ponadto Milena i Magda Świderska otrzymały zielone kartki za zachowania „fair play”. 

Skład U-12: Hanna Krysiewicz (2 bramki), Milena Garbowska (17 bramek), Magda Świderska, Kaja Dziejma (2 bramki), Lena Tynecka (1 bramka), Amelia Krysiewicz, Laura Siemieniuk (5 bramek), Nikola Mikulska, Oliwia Chowańska, Marina Malinowska (5 bramek)

Zdjęcia U-12 dziewcząt:


W tym roku po raz pierwszy na finały wojewódzkie awansowała drużyna chłopców. W kategorii U-12 chłopcy z SP Choroszcz z nauczycielem Mariuszem Dzienisem na ławce trenerskiej w fazie grupowej ulegli 2-3 Czeremsze oraz wygrali 7-1 z Radziłowem i 8-0 z UKS Jedynaczką. Dało to awans do ćwierćfinału gdzie ulegli 1-5 ZSP nr 2 w Białymstoku – późniejszymi tryumfatorami turnieju. Niemniej jest to bardzo występ młodych piłkarzy: 8 z 10 chłopców trenuje w Narwi Choroszcz pod okiem Rafała Lenczewskiego i Mateusza Szymaniuka.

Skład: Oliwier Gromko, Jan Krajewski (2 bramki), Alan Kurzyna, Karol Milewski (8 bramek), Marcin Ostrowski, Bartłomiej Pogorzelski (2 bramki), Bartosz Sewioła (1 bramka), Julian Wasilewski (1 bramka), Szymon Werpachowski (3 bramki), Jakub Wolski (1 bramka)

Zdjęcie U-12 chłopcy:

Na zakończenie dziewczęta otrzymały okazałe puchary, medale i upominki. Finały ogólnopolskie odbędą się w czerwcu. Dwie drużyny złożone z Lambadowiczek będą ponownie reprezentować Choroszcz w kategoriach U-10 i U-12, są wśród 16-stu najlepszych drużyn w Polsce. Choroszcz jest z Was dumna! 

W 2023 roku dziewczęta w Warszawie zajęły 4 i 6 miejsce w Polsce. Było bardzo blisko podium, może w tym roku to się uda?

Podsumowując: 

U-12 dziewczęta – 1 miejsce
U-10 dziewczęta – 1 miejsce
U-8 dziewczęta – 3 miejsce 
U-12 chłopcy – 5/8 miejsce

Wojciech Jastrzębski, prezes Lambady Choroszcz: Dziękuję Szkole Podstawowej w Choroszczy za współpracę przy tegorocznym turnieju, bez Waszej pomocy: dyrekcji i nauczycieli dziewczęta nie miałyby szansy wystąpić w turnieju. Gratulacje należą się również sztabowi szkoleniowemu Lambady Choroszcz – to dzięki Wam dziewczęta podnoszą swoje piłkarskie umiejętności. Teraz 19 dziewcząt z obu kategorii wiekowych będzie mogło znowu przeżyć piękną przygodę na czerwcowych ogólnopolskich finałach, piszecie po raz kolejny piękną historię. Dla takich chwil warto poświęcać swój czas. Pamiętajcie, że warto wspierać dzieci i młodzież na każdym poziomie, to procentuje! Warto to robić dla ich uśmiechów – są bezcenne! 

Dodaj komentarz