Dziewczęta Lambady Choroszcz zagrały w półfinale Mistrzostw Polski

Jesienią 2023 roku wygrały Podlaską Ligę Młodziczek i awansowały do Mistrzostw Polski Młodziczek U-13. W kwietniu tego roku na turnieju ćwierćfinałowym sprawiły niespodziankę awansując do półfinału rozgrywek zostawiając w pokonanym polu drużyny Stomilanek Olsztyn i Szóstki Inowrocław. O kim mowa? O młodych piłkarkach Lambady Choroszcz.

Turniej półfinałowy odbył się na obiektach sportowych Gwiazdy Bydgoszcz w niedzielę 12 maja. Drużyna z Choroszczy udała się do Bydgoszczy jednak dzień wcześniej, po drodze odwiedzając Konin gdzie w sobotę odbył się mecz ekstraligi kobiet: Medyk Konin – Pogoń Szczecin. Dziewczęta obejrzały na żywo występ choroszczanki Agnieszki Garbowskiej, która gra w barwach drużyny ze Szczecina. Doping przyniósł efekt, drużyna Pogoni wygrała 5-1 i dalej się liczy w walce o tytuł Mistrzyń Polski.

W niedzielę była już tylko część sportowa. Dziewczęta z Lambady mierzyły się w Bydgoszczy z czołówką polskich akademii dla dziewcząt: gospodyniami z Tęczy, Legią Warszawa i Diamonds Warszawa. Dziewczęta dały z siebie naprawdę wszystko. Podopieczne trener Mariusza Gałczyka rozpoczęły od spotkania z Tęczą Bydgoszcz: pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron gospodynie turnieju strzeliły trzy bramki i ostatecznie wygrały 3-0. W drugim meczu Lambada zagrała z Diamonds Warszawa (z którą w Warszawie przegrała 0-7). Rywalki prowadziły do przerwy ale po zmianie stron Zofia Rogowska zdobyła bramkę kontaktową i były nawet szanse na remis i Diamonds wygrało 2-1. W ostatnim meczu Lambadowiczki zagrały z Legią Warszawa: bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis ale rywalki pod koniec meczu zdobyły zwycięską bramkę.

Turniej wygrała Tęcza Bydgoszcz przed Diamonds Warszawa – te dwie drużyny awansowały do finałowego turnieju Mistrzostw Polski. Lambada zakończyła rozgrywki Mistrzostw Polski na miejscach 9-16.

Komplet wyników: Diamonds – Legia 7-0, Lambada – Tęcza 0-3, Lambada – Diamonds 1-2, Tęcza – Legia 1-0, Lambada – Legia 0-1, Tęcza – Diamonds 3-0

Skład: Kamila Okruszko – Zofia Rogowska, Wiktoria Ambroziak, Oliwia Halicka, Oliwia Chowańska, Hanna Krysiewicz, Emilia Pogorzelska, Laura Siemieniuk, Pola Kaszuba, Marina Malinowska, Kaja Dziejma, Amelia Krysiewicz, Milena Garbowska, Magdalena Zalewska, Oliwia Garbowska

W tym miejscu chcemy podkreślić, że mimo nie zdobycia choćby punkciku jesteśmy z postawy dziewcząt niemiernie dumni! Zmierzyły się z czołowymi polskimi Akademiami. Walczyły na całego i niewiele zabrakło aby sprawić niespodziankę. Mamy jednak świadomość z kim się dziewczęta mierzyły, dla nas sama obecność na tym turnieju była wielkim sukcesem. Lambada Girls wracają więc zmęczona dwudniowym wyjazdem ale szczęśliwe. To doświadczenie z pewnością zaprocentuje dla nich w przyszłości: w tegorocznych Mistrzostwach Polski nie graliśmy przecież najstarszym możliwym rocznikiem ale ponad połowa dziewcząt była młodsza.

💜 Dziękujemy po raz kolejny dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego wyjazdu: Dla Pawła Sokoła (firma Falcon Energy) za zapewnienie transportu. Do opłacenia pozostałych kosztów takich jak m.in. hotel, obiady , kolacja przyłożyło się wiele osób. Dziękujemy dla Radnej Anny Oksztulskiej, Roberta Bezubika (firma ROBIDACH), Mateusza Kamieńskiego, Łukasza Adamskiego oraz dla rodzica jednej z dziewcząt z Fortów Piątnica – po prostu WOW! Ponadto cztery osoby chciały pozostać anonimowe ale jeśli to czytacie to wiecie, że chodzi o Was! Dzięki!

Źródło: Lambada Choroszcz FB

Dodaj komentarz