Dziewczęta i chłopcy na podium igrzysk szkolnych

We wtorek 30 maja na Stadionie Miejskim w Choroszczy odbył się finał województwa igrzysk szkolnych w piłce nożnej. W Choroszczy zagrały po 4 najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców w województwie podlaskim. Organizatorem rozgrywek był Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Eliminacje międzyszkolne trwały od początku roku szkolnego, za piłkarkami i piłkarzami wiele eliminacyjnych meczów i zwycięstw. Do najlepszych czwórek awansowały następujące zespoły:

Dziewczęta: SP Choroszcz, SP 5 Białystok, SP Janów, SP 1 Siemiatycze
Chłopcy: SP Choroszcz, SP 43 Białystok, SP 4 Zambrów, SP 11 Suwałki

Na boisku w Choroszczy rozegrano najpierw mecze półfinałowe, a następnie mecze o 3 miejsce i finały. Obie drużyny pod opieką trenera nauczyciela wychowania fizycznego Mariusza Dzienisa zdobyły miejsca na podium! GRATULACJE! 

Dziewczęta zajęły ostatecznie drugie miejsce, a chłopcom przypadł najniższy stopień podium. Wielkie brawa dla dziewcząt i chłopców, nauczyciela Mariusza Dzienisa i trenerów lokalnych akademii piłkarskich: Lambada Choroszcz i Narew Choroszcz gdzie większość medalistów na co dzień zbiera piłkarskie szlify. Drugie i trzecie miejsce w województwie to wielki sukces! 

Dodaj komentarz