Dzień Teatru w Choroszczy

Dzień Teatru ustanowiono w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (International Theatre Institute – ITI) w Helsinkach (działającego pod auspicjami UNESCO). Jego ustanowienie zaproponował Arvi Kivimaa, prezydent Fińskiego Instytutu ITI. Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów (Theatre of Nations) w Paryżu. Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony corocznie przez ponad sto narodowych ośrodków ITI na całym świecie. – źródło Wikipedia.

Z tej okazji w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy w niedzielę 27 marca odbył się spektakl „Rozmowy z Panią Mortis” w wykonaniu Tykocińskiego Teatru Amatorskiego, który prowadzi Marcin Kwiatkowki i jest w wspierany przez Port Kultury Tykocin – samorządową instytucję kultury, której Dyrektorem jest Wojciech Jan Cymbalisty – były pracownik choroszczańskiego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć przedstawiciela naszego portalu. Zgromadzeni widzowie obejrzeli historię o wiecznej walce życia ze śmiercią, o tym aby nie czekać na specjalne okazje, a także o radościach i młodzieńczej miłości.

Dodaj komentarz