Dziękujemy – wyborcze podsumowanie

Wybory przeszły do historii. Mieszkańcy gminy Choroszcz wybrali swoich przedstawicieli i przedstawicielki do rady miejskiej, rady powiatu, sejmiku województwa oraz burmistrza. Naszym celem było informowanie Was o wyborach od samego początku do końca. Mamy nadzieję, że skorzystaliście z naszej kampanii informacyjnej.

W związku z wyborami opublikowaliśmy 50 artykułów. Dotyczyły one wszystkich spraw związanych z wyborami. Informowaliśmy jak założyć komitet, kto może kandydować, gdzie można umieszczać materiały wyborcze, o terminach, o składach i miejscach komisji. Prezentowaliśmy listy wszystkich komitetów i kandydatów biorących udział w wyborach. Prezentowaliśmy Wam sylwetki kandydatów i kandydatek, którzy skorzystali z naszego portalu aby móc się przedstawić wyborcom. Z naszego zaproszenia skorzystało 21 osób ubiegających się o mandat radnego lub radnej, miejsce w sejmiku czy urząd burmistrza.

W związku z wyborem nowej Rady Miejskiej w Choroszczy, niebawem wracamy do cyklu „Poznaj Radą, Radnego – 5 pytań do…”. Zaprosimy też ustępujących Radnych o przygotowanie tekstów, które chcieliby Wam przekazać na koniec kadencji. Wciąż prowadzimy serię artykułów dotyczących roli samorządu, ich zadań oraz obowiązków i praw.

Dziękujemy Wam za te niemal 4 miesiące (pierwszy wpis w wyborczym cyklu pojawił się 20 grudnia 2023 roku). Mamy nadzieję, że nasze artykuły były dla was miejscem informacji i pomogły skorzystać z prawa wyborczego.

Dodaj komentarz