Dzieci z autyzmem znajdą pomoc w Rogowie – powstaje ośrodek terapeutyczny

Budynek w Rogowie, w którym przez lata mieściła się Szkoła Podstawowa otrzyma nowe życie. Powstaje w nim ośrodek terapeutyczny „Mój kolorowy autyzm”, który będzie prowadzony przez „Fundację Naszpikowani” – prace w budynku szkoły już trwają – otwarcie ośrodka planowane jest na 18 września. 

Placówka będzie dostępna dla dzieci z zaburzeniami rozwoju (w tym autyzm, zespół Aspergera), zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi, z wyzwaniami rozwojowymi, z trudnościami w kontaktach rówieśniczych oraz innymi deficytami utrudniającymi funkcjonowanie w rzeczywistości oraz ich rodzin.

Podopieczni będą mieli zapewnioną opiekę profesjonalistów, ciekawie i owocnie spędzony czas w atmosferze zrozumienia i akceptacji, małe grupy i kameralną atmosferę sprzyjającą integracji w grupie, indywidualne podejście, profesjonalnie wyposażone sale terapeutyczne. Szczegóły na grafice na końcu artykułu.

Autyzm to złożone zaburzenie rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego charakteryzujące się trudnością w odczytywaniu i komunikowaniu uczuć i zakłóceniami zdolności budowania relacji interpersonalnych. W dzisiejszych czasach dotyka on coraz więcej osób, a kolejki do specjalistów są bardzo długie.

Rodzice, którzy chcieli by skorzystać  z oferty nowego ośrodka mogą już zapisywać swoje dzieci. Można to zrobić za pomocą elektronicznego formularza (link tutaj).

 

Źródło: Fundacja Naszpikowani

Dodaj komentarz