Duchy Historii w Choroszczy

W dniu 21 czerwca 2022 r. młodzież szkolna z Choroszczy, pod opieką swoich nauczycieli, weźmie udział w grze miejskiej „Duchy Historii”, w trakcie której rozwiązywać będzie zagadki i odwiedzać miejsca ważne dla historii Choroszczy i w końcu odnaleźć Skarb Ducha Rodu Branickich.

Mapy, karty do gry i dodatkowe materiały przygotowane przez organizatorów pozwolą na poruszanie się po olbrzymiej planszy, którą w tym dniu stanie się Choroszcz. W trakcie wydarzenia uczestnicy wyruszą w miasto rozwiązując zagadki i łamigłówki w oparciu o wskazówki dostarczane przez organizatorów. Zadania związane będą z historią miasta, obiektami i wydarzeniami mającymi wpływ na tożsamość społeczności lokalnej Choroszczy.

Wśród najlepszych drużyn rozlosowane zostaną gry planszowe, a każdy z uczestników dostanie słodki poczęstunek.

Grę miejską „Duchy Historii” zaprojektowała Choroszcz Miniona, patronatu merytorycznego i organizacyjnego udzieliło Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy, a partnerem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy. Inicjatywa dofinansowana została w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie Nowe FIO 2021-23” ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Nowe FIO na lata 2021-2030.

mat. org.

Dodaj komentarz