Czy Robert Wardziński będzie walczyć o trzecią kadencję?

Choć kampania wyborcza oficjalnie nie ruszyła, a dokładny termin wyborów nie jest jeszcze znany można powiedzieć, że w Choroszczy na dobre ruszył okres prekampani. Robert Wardziński na łamach najnowszego wydania papierowego „Gazety w Choroszczy” oświadczył, że będzie się ubiegał o kolejną kadencję. Robert Wardziński sprawuje urząd burmistrza od 2014 roku. Zastąpił na tym miejscu Jerzego Ułanowicza. W latach 2010-2014 był członkiem Rady Powiatu, do której dostał się z list Platformy Obywatelskiej uzyskując niecałe 11% głosów z okręgu nr 4 (Choroszcz, Turośń Kościelna). Wcześniej przez 8 lat był Radnym Rady Miejskiej w Choroszczy w okręgu numer 4.

Jest to pierwszy kandydat, który oficjalnie zadeklarował swoją chęć udziału w wyborach samorządowych 2024 roku. Czy będzie miał konkurentów? Choć na giełdzie nazwisk pojawiają się różne osoby, to oficjalnie jeszcze nikt nie ogłosił chęci ubiegania się o stanowisko Burmistrza Choroszczy. Wybory najprawdopodobniej odbędą się 7 kwietnia 2024, choć ten termin nie jest ostatecznie potwierdzony.

Prekampania to okres przed oficjalnym ogłoszeniem wyborów. Obszar ten jest nieregulowany prawem. W tym czasie nie obowiązują jeszcze zasady prowadzenia agitacji wyborczej i jej finansowania przewidziane dla kampanii wyborczej. Wielu kandydatów wykorzystuje ten czas do prowadzenia agitacji w różnych formach, których nie krępują obostrzenia wynikające z kodeksu wyborczego. W tym okresie w uprzywilejowanych pozycjach są osoby ubiegające się o reelekcję lub pełniące funkcje w samorządzie. Mają oni do dyspozycji cały aparat urzędów oraz środki publiczne, które przy odpowiednim wykorzystaniu mogą służyć do prowadzenia kampanii w świetle obowiązujących przepisów.

Jak będzie przebiegała kampania w Choroszczy i czy wszyscy kandydaci będą mieli równy dostęp do korzystania z publicznych zasobów i przestrzeń w mediach publicznych wydawanych za pieniądze wszystkich podatników? Czas pokaże.

Nasza Redakcja jest otwarta. Będziemy relacjonować na bieżąco przebieg wyborów. Zapraszamy kandydatów i kandydatki do kontaktu w celu publikacji materiałów na naszych łamach i komunikowania się z mieszkańcami Gminy Choroszcz.

Dodaj komentarz