Członek naszej redakcji został stypendystą Ministra Kultury

Miło nam poinformować, że Przemek Waczyński, który od początku współtworzy Horyzonty Choroszczy został doceniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Znalazł się wśród 300 osób zajmujących się sztuką, upowszechnianiem kultury oraz jej profesjonalizacją.

Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego to przyznane środki dla wybitnych osób w danej dziedzinie kultury, dzięki którym mogą one realizować projekty artystyczne i upowszechniające kulturę. Stypendia są roczne i pół roczne.

Przemek Waczyński otrzymał roczne stypendium na realizację przedsięwzięcia pt. „Podlaska Sieć Kultury”. W ramach stypendium zajmie się ułatwianiem współpracy między pracownikami podlaskich instytucji kultury, animatorów i artystów niezależnych oraz propagowaniem idei partycypacyjnej instytucji kultury.

Przemysław Waczyński od urodzenia mieszkający w Choroszczy, zawodowo z kulturą związany jest od ponad dekady (wcześniej jako działacz społeczny). W latach 2015-2021 był dyrektorem Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Aktualnie na etacie pracuje w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie oraz działa przy projektach realizowanych przez Teatr Łątek z Supraśla oraz Teatr Latarnia. Od 2020 roku doradza ośrodkom kultury z całej Polski jako animator Programu Dom Kultury Plus Narodowego Centrum Kultury. Zapraszany jest do prac przy ogólnopolskich projektach skierowanych do kadr kultury. Prowadzi blog poświęcony instytucjom i kadrom kultury pwkulturalnie.pl. Od wielu lat działa z Towarzystwem Przyjaciół Choroszczy, którego jest aktywnym członkiem.

Poza Przemkiem Waczyńskim z województwa podlaskiego stypendia otrzymali między inny Rafał Gąsowski (Teatr Wierszalin), Adam Walny (Walny Teatr), Irena Ignaciuk (tkaczka), Paweł Piechowski (garncarz z czarnej wsi kościelnej) oraz Marta Pokojowczyk (malarka i historyczka sztuki).

Stypendystom gratulujemy!

fot. pwkulturalnie.pl

Przemek Waczyński z Adamem Walnym (również tegorocznym stypendystą MKIDN) podczas realizacji w Wasilkowie Programu Teatr Polska (2022)

Dodaj komentarz