Co z choroszczańskim orlikiem?

Zgłosił się do nas mieszkaniec Choroszczy, który zasygnalizował problem z dostępem do orlika: jest często zamknięty mimo stosunkowo dobrej jak na grudzień i styczeń pogody, a o planowanych zamknięciach nie ma żadnych informacji na tablicy czy stronie internetowej/FB Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, które zarządza obiektem. 

Postanowiliśmy to sprawdzić i tak, w środę 4 stycznia „orlik” był zamknięty, dzisiaj (t.j. 11 stycznia) również. W dniu 5 stycznia wysłaliśmy do M-GCKiS w Choroszczy zapytanie: jakie są dni i godziny otwarcia obiektu? Czy faktycznie są problemy z „nieoczekiwanymi” zamknięciami orlika. Niestety do dzisiaj, czyli do dnia publikacji tego artykułu odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Na tablicy ogłoszeń przed wejściem na „orlik” widnieje jedynie informacja, że od 1 grudnia 2022 roku orlik jest czynny od poniedziałku do piątku, a w weekendy jest nieczynny. W poprzednich latach gdy zima była bardziej sroga, a temperatury były zdecydowanie poniżej zera i na boiskach zalegał śnieg obiekt bywał zamykany ale tegoroczny grudzień i styczeń to często temperatury bardziej wiosenne i adepci uprawiania sportu na świeżym powietrzu jak widać chcieliby korzystać z obiektu. 

Dodaj komentarz