Co kandydaci do Senatu mają do powiedzenia mieszkańcom Choroszczy?

Dnia 15 października 2023 roku obywatele i obywatelki Polski wybiorą swoich reprezentantów, którzy zasiądą w sejmowych i senackich ławach. O ile przy wyborze posłów i posłanek głosy są liczone tak, że zlicza się je na całe listy ugrupowań, a dopiero później na konkretne osoby z list, to w wyborach senackich są to okręgi jednomandatowe, gdzie głos oddawany jest na konkretną osobę.

Gmina Choroszcz w wyborach do Senatu należy do 60 okręgu w skład którego wchodzą powiaty białostocki, sokólski oraz miasto Białystok. Kandyduje w nim trzech kandydatów:

1 GROMKO Mariusz Krzysztof KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

2 KASPERCZUK Zbigniew CezaryKW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

3 ŻYWNO Maciej Zenon KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI, członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni

By przybliżyć naszym czytelnikom ich poglądy na sprawy lokalne, ogólnopolskie i międzynarodowe przesłaliśmy im tydzień temu (19 września 2023) 20 pytań z prośbą o odpowiedź dla naszych czytelników i mieszkańców gminy Choroszcz.

Zapytaliśmy między innymi o edukację, system podatkowy, pomoc socjalną, bezpieczeństwo ale również o wspieranie i działania w małych miejscowościach, w tym również w Choroszczy.

Odpowiedzi kandydatów będziemy publikować co 2 dni. Zaczynamy już w najbliższy piątek (29 września 2023).

 

fot. Wikipedia.pl

Dodaj komentarz