Cmentarze w Choroszczy, Izbiszczach i Konowałach zinwentaryzowane

Na trzech cmentarzach parafialnych w gminie Choroszcz zostały wykonane inwentaryzacje. Dzięki pracom powstały mapy i plany, sporządzane na podstawie danych z pomiarów geodezyjnych oraz spis z natury wszystkich osób pochowanych na cmentarzach. Serwis Mogily.pl przygotował mapy dla cmentarzy z naszej gminy: Choroszcz, Izbiszcze oraz Konowały oraz cmentarza w Niewodnicy Kościelnej gdzie spoczywają m.in. mieszkańcy Klepacz.

Na stronach znajdują się interaktywne plany, na których można odnaleźć dane o każdym grobie i osobach w nich pochowanych wraz ze zdjęciami. Zakładka „Rocznice” przypomina o osobach zmarłych danego dnia kalendarzowego, jest także zakładka poświęcona „Osobom zasłużonym”. Są też ogólne galerie poszczególnych cmentarzy.

Najważniejsza jest oczywiście wyszukiwarka, w której po wpisaniu nazwiska i imienia możemy odnaleźć pochowaną osobę. Wykonane są także zdjęcia wszystkich grobów. Zintegrowane są również „mapy google” – dzięki systemowi GPS bez problemu dzięki nawigacji można trafić do danego grobu. 

Dla osób, które będę chciały wprowadzić zmiany lub zauważą błędy w danych należy kontaktować się z administracją serwisu pod adresem mailowym: kontakt@mogily.pl

Poniżej linki do danych cmentarzy:

Cmentarz w Choroszczy (TUTAJ)
Cmentarz w Izbiszczach (TUTAJ)
Cmentarz w Konowałach (TUTAJ)
Cmentarz w Niewodnicy Kościelnej (TUTAJ)

W serwisie Mogily.pl znajduje się zinwentaryzowanych 697 cmentarzy w całej Polsce. Lista znajduje się TUTAJ.

Źródło: Mogily.pl

Dodaj komentarz